Keating wystartuje, ale nie w Fordzie

Zespół Bena Keatinga jednak pojawi się w nowym sezonie FIA WEC. Nie będzie to jednak osobna ekipa w Fordach, ale mariaż z zespołem Team Project 1.

Ekipa Keatinga była stawiana jako jedna z głównych kandydatów do startów w prywatnych Fordach GT. Problemem były jednak aspekty finansowe. Skutkiem tego było chociażby odrzucenie przez FIA kandydatury zespołu, która została złożona już po terminie 21 maja. Od tego czasu Keating prowadził rozmowy z kilkoma ekipami by móc pojawić się w nowej odsłonie rywalizacji, co dało efekt w postaci umowy z zespołem Team Project 1.

W ten sposób, w kolejnym sezonie FIA WEC zobaczymy nie jedno, ale dwa Porsche 911 RSR z logo niemieckiej ekipy. Obok #56 z Egidio Perfettim oraz dwoma nowymi kierowcami załogi, Matteo Cariolim i Davidem Heinemeierem Hanssonem, drugą załogę #57 będą stanowić Keating, jego czołowy kierowca Jeroen Bleekemolen oraz obecny w tegorocznym 24h Le Mans w Fordzie Keatinga Felipe Fraga.

Przy okazji Keating ujawnił także pewne plany co do startów w wyścigach za oceanem. Amerykanin zapowiedział, że jego obecność najprawdopodobniej ograniczy się tylko do czterech wyścigów Endurance Cup. Wciąż natomiast nie wiadomo, w której z klas pojawi się znany amerykański zespół i jakim samochodem pojedzie.

Źródło: project-1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league