Spa-Francorchamps w kalendarzu WEC przez kolejne cztery lata

Włodarze toru Spa-Francorchamps ogłosili przedłużenie kontraktu na organizację wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata przez kolejne cztery sezony.

Słynny belgijski obiekt był częścią kalendarza WEC od momentu powstania serii w 2012 roku. Jak poinformowano w komunikacie, rozmowy na temat przedłużenia kontraktu trwały od momentu minionej rundy WEC na tym torze, która odbyła się na początku maja. Podkreślono jednocześnie, że w przyszłym sezonie 6h Spa odbędzie się tym razem tydzień wcześniej niż zazwyczaj – 25 kwietnia. Jak stwierdził CEO WEC Gérard Neveu, podpisanie tego kontraktu było kluczowe dla przyszłości wyścigów długodystansowych.

„Zawsze staraliśmy się zachować jak największą stabilność w naszym kalendarzu i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zarówno WEC, jak i European Le Mans Series będą wracać do Spa przez kolejne cztery lata. Zapewnienie naszym uczestnikom oraz kibicom możliwości odwiedzenia światowej klasy torów oraz obiektów, takich jak Spa, jest dla nas kluczowe, a dodatkowo to jedno z ulubionych miejsc kierowców do ścigania, które posiada taką historię i dramaturgię. Byliśmy już świadkami niesamowitych wyścigów WEC, ale mamy nadzieję, że w 2020 roku nie będzie padać śnieg! Dzięki przesunięciu wyścigu TOTAL 6h Spa o tydzień będziemy w stanie uniknąć kolizji z innymi wydarzeniami, aby usatysfakcjonować naszych uczestników, partnerów, kibiców oraz media” – powiedział Neveu.

Z kolei CEO toru Spa-Francorchamps Nathalie Maillet dodała, że przedłużenie kontraktu jest nie tylko dobrą wiadomością dla obiektu oraz włodarzy WEC, ale przede wszystkim dla kibiców.

„Z wielką dumą sfinalizowaliśmy dzisiaj przedłużenie umowy o cztery lata, które zapewnia obecność FIA WEC oraz European Le Mans Series na Circuit de Spa-Francorchamps. Z zadowoleniem przyjmuję to rozszerzenie współpracy z ACO oraz Le Mans Endurance Management, organizatorami dwóch kluczowych wydarzeń w naszym kalendarzu. Chciałabym im podziękować za zaufanie wobec Spa-Francorchamps. Ta długoterminowa umowa pozwoli nam wspólnie rozwijać te dwa mistrzostwa w oparciu o silną, trwałą i owocną relację. Przede wszystkim jednak jest to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów tych mistrzostw” – mówiła Maillet.

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league