Już tylko 5 LMP1 w stawce

Już tylko 5 prototypów LMP1 widnieje na wstępnej liście startowej pierwszego wyścigu nowego sezonu FIA WEC. Zgodnie z zapowiedziami, z listy zniknął jeden z Rebellionów.

Powiększenie listy startowej o dwa kolejne prototypy LMP1 było jedną z najciekawszych informacji dotyczących nowego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata. Kibice tej rywalizacji krótko jednak cieszyli się z powrotu pojazdów Ginetty. Po rezygnacji ze startów rosyjskiego SMP Racing i ByKolles, teraz swoje plany potwierdził także Rebellion, który na Silverstone pojawi się tylko z jednym swoim prototypem.

Tylko 5 pojazdów w czołowej klasie serii to kolejny cios dla kibiców po zmniejszeniu czasu trwania niektórych wyścigów z 6 do 4 godzin i odchudzeniu klasy GTE Pro do 6 samochodów. Na zaprezentowanej w środę, prowizorycznej liście startowej widnieje łącznie 30 załóg, z których trzon stanowi 11 najsłabszych w stawce GTE Am. Kibice prototypów swoją nadzieję będą zapewne pokładali w walce słabszych prototypów LMP2, jedynej kategorii, która w nowym sezonie zwiększy liczbę startujących w niej pojazdów.

Nowy sezon wystartuje 1 września na torze Silverstone. Już 23 i 24 lipca, pod Barceloną odbędzie się natomiast prolog, w którym będziemy mogli zobaczyć niemal wszystkie pojazdy zapisane do nowego sezonu.

Źródło: fiawec.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league