Toyota ujawniła film, na którym na torze Fuji Speedway porusza się zamaskowany prototyp GR Super Sport. Jego wyścigowa wersja ma stać się jednym z pojazdów nowej klasy Hypercars.

Informacja o jeżdżącym prototypie pojawiła się w zaledwie cztery dni po decyzji ACO i FIA o wprowadzeniu klasy nazywanej obecnie Hypercars do wyścigów oraz informacji Toyoty o pracach nad pojazdem tej klasy.

Na krótkim filmiku, zamaskowaną Toyotą porusza się między innymi szef koncernu, Akio Toyoda.  Prócz niego, widać tam także szefa Toyota Gazoo Racing, Shigekiego Tomoyamę oraz kierowcę fabrycznej ekipy marki, Kamui Kobayashiego.

Jak stwierdza sama Toyota, koncern udowadnia filmikiem, że prace nad pojazdem wyposażonym w 2.4-litrowy silnik V6 turbo i z wieloma komponentami pochodzącymi wprost z obecnego prototypu LMP1 są na zaawansowanym poziomie. Nie ujawnia jednak, kiedy dokładnie auto zostanie zaprezentowane.

Z drugiej strony, choć hybrydowy pojazd o łącznej mocy prawie 1000 KM będzie miał swoją wersję drogową, do wyścigów ma on trafić na zasadach prototypu. Oznacza to, że auto nie będzie musiało być wyprodukowane w ilości 20 sztuk.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race