Załoga SMP Racing #17 była najszybszym konkurentem fabrycznych Toyot w kwalifikacjach do wyścigu w Belgii.

Tylko Toyotom udało się w kwalifikacjach dwukrotnie zejść poniżej granicy 1:55. Pole position zdobyła załoga #7, która jako jedyna zeszła poniżej 1:54, i to dwa razy. Drugi z TS050H nie przebił tej granicy ani razu, ich czasy wystarczyły jednak, by pozostać w pierwszej linii jutrzejszego startu.

Czas poniżej 1:54 udało się uzyskać także załodze #17 od SMP, i to głównie dlatego znaleźli się oni tuż za Toyotami. Ich konkurentem na starcie będzie Rebellion #3, który średnio o 0.4 sekundy przebił wynik drugiego pojazdu SMP.

Wyniki w klasie LMP2 okazały się powtórzeniem wcześniejszej sesji treningowej. Najszybszymi byli kierowcy załogi G-Drive, wychodząc przed dwa prototypy zespołu DC Racing. Dopiero piąty czas uzyskali liderzy z Signatech Alpine, pokonani także przez DragonSpeed.

Bardzo wyrównana okazała się walka o pole position w klasie GTE-Pro, gdzie triumfatorem został Ford #67. Na czele przez dłuższy czas widniało tu BMW, jednak dwie obie załogi M8 GTE musiały ustąpić pola liderowi, a także Aston Martinowi #97. Dopiero za autami tych marek, do wyścigu wystartują Porsche i Ferrari, te ostatnie jako jedyne tracąc do lidera średnio więcej, niż sekundę.

Klasę GTE-Am na starcie będzie otwierać Aston Martin od TF Sport, o 0.1 sekundy pokonując załogę #88 od Dempsey Proton. Trzeci czas uzyskał Team Project 1, a trzecią linię będzie zamykało walczące z nim o mistrzostwo Ferrari #54 od Spirit of Race.

Wcześniej, w piątek kierowcy startowali w ostatniej sesji treningowej. W LMP1 Toyota wyprzedziła ekipy prywatne, z których górą nad Rebellionem znów była rosyjska SMP. G-Drive pokonała walczących o mistrzostwo LMP2 kierowców Jackie Chan DC Racing, a cztery pierwsze miejsca w klasie GTE-Pro parami podzieliły się załogi Porsche i Forda. Porsche było najszybsze także w klasie GTE-Am, gdzie dwa 911 od Dempsey Proton przebiły czas lidera klasyfikacji od Team Project 1.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race