Runda WEC w Sebring ponownie będzie częścią weekendu, w którym odbędzie się słynna 12-godzinna batalia. O decyzji poinformowały wspólnie FIA i IMSA.

Jak stwierdzili przedstawiciele obu organizacji, decyzję podjęli wskutek ogromnego sukcesu, jaki odniosła tegoroczna odsłona takiego wydarzenia. Duże zainteresowanie weekendem na Sebring, w który w osobnych wyścigach startowały zarówno pojazdy serii WEC, jak i te walczące o triumf w Sebring 12 Hours, skłoniły ich do powtórzenia tego pomysłu także w przyszłym roku:

„Tegoroczna odsłona weekendu Super Sebring przerosła oczekiwania w każdym aspekcie, dlatego oczekujemy współpracy z organizatorami WEC i Sebring Raceway by uatrakcyjnić to wydarzenie w 2020 dla każdego zainteresowanego” – powiedział prezydent IMSA, Scott Atherton.

Szef WEC Gerard Neveu stwierdził natomiast, że – „tegoroczne wydarzenie w Sebring było niezwykle dla startujących oraz fanów i bardzo nas cieszy, że znów będziemy mogli współpracować z IMSA i Sebring Raceway, by zorganizować jeszcze lepszy show w roku 2020”.

Z decyzji zadowoleni są również szefowie toru Sebring, dla których pomysł również okazał się strzałem w dziesiątkę. Szef Sebring Raceway, Wayne Estes, wyraził to słowami:

„Ogromna praca włożona przez ekipę Sebring i wszystkich partnerów sprawiła, że weekend Super Sebring 2019 był wielkim sukcesem, więc naszym celem będzie odtworzenie go wykorzystując kamienie milowe, które postawiliśmy w tym roku”.

W ten sposób, w dniach od 18 do 21 marca 2020, na Florydzie ponownie zobaczymy ekipy walczące o Mistrzostwo Świata Endurance oraz Mistrzostwo Endurance Ameryki Północnej. Szósta runda sezonu 2019-2020 odbędzie się w piątek, natomiast 68. edycja kultowej batalii na Sebring w sobotę.

Tegoroczna runda w Sebring była drugim wyścigiem obecnym na tym torze w historii WEC. Pierwszy raz, seria zawitała tam w roku 2012, przy czym wówczas pojazdy walczyły o punkty WEC w samym wyścigu Sebring 12 Hours. W kolejnych latach, rundy w USA odbywały się na nowym torze Circuit of the Americas w Teksasie, natomiast w roku 2018 wyścig w USA nie odbył się ze względu na reformę kalendarza serii i organizację pojedynczej rundy  w Stanach Zjednoczonych właśnie przy okazji wyścigu Sebring w 2019.

W sezonie 2019-20, do kalendarza powrócą także wyścigi w Brazylii i Bahrajnie, obok rund w Wielkiej Brytanii, Belgii, Japonii, Chinach oraz zakończeniu w postaci 24-godzinnego Le Mans.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race