Kamui Kobayashi i Sebastien Buemi mają okrążenie przewagi nad rywalami w klasie LMP1 po pierwszej godzinie wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone.

Japończyk utrzymał prowadzenie po starcie z pole position i po pierwszej godzinie miał przewagę nieco ponad sekundy nad swoim zespołowym kolegą. Na trzecim miejscu początkowo podążał Michaił Aloszyn w prototypie #11 od SMP Racing, lecz awaria mechaniczna wykluczyła załogę rosyjskiego zespołu.

Już na starcie doszło do kolizji pomiędzy Stephanem Sarrazinem w drugim aucie SMP Racing, a Mathiasem Beche w lepszym z prototypów Rebellion Racing. Obaj wypadli z toru i spadli na koniec swojej klasy, a Sarrazin otrzymał ponadto karę przejazdu przez boksy. Na trzecie miejsce wyszedł dzięki temu Neel Jani z załogi Rebellion #1 i utrzymuje się na czele stawki nie-hybrydowych LMP1, z przewagą 45 sekund nad siostrzanym autem. Problemy miał również zespół ByKolles, który musiał odbyć długi postój w garażu z powodu obluzowanej podłogi.

W klasie LMP2 na czele znajdują się obie załogi zespołu Jackie Chan DC Racing – Jazeman Jaafar ma 35-sekundową przewagę nad Ho-Pin Tungiem, który popełnił falstart i musiał przejechać przez boksy. Trzeci jest Giedo van der Garde z Racing Team Nederland.

W zamieszaniu na starcie pogubił się Roberto Gonzalez, przez co sporym refleksem musieli wykazać się kierowcy klasy GTE Pro. Najlepiej w sytuacji odnalazł się Kevin Estre, który objął prowadzenie, lecz po pierwszej serii pit-stopów na czele znalazł się Marco Sorensen w Astonie Martinie #95, za którym plasują się oba auta Ferrari oraz startujący z pole position Ford #66.

Na czele klasy GTE Am znajduje się Ferrari #61 zespołu Clearwater Racing, przed startującym z pole position Porsche od Team Project 1 oraz Astonem Martinem od TF Sport. Na nieplanowany postój musiał zjechać Paul Dalla Lana, który stracił dyfuzor w zamieszaniu na pierwszym okrążeniu.

Klasyfikacja po pierwszej godzinie

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race