Fabryczny zespół Toyoty zajął pierwszy rząd na polach startowych do niedzielnego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone. W klasie GTE Pro najlepsza była załoga Forda #66.

Mike Conway i José María López wywalczyli pierwsze tegoroczne pole position dla załogi Toyoty #7, uzyskując średni czas 1:36,895. Podczas wyścigu dołączy do nich Kamui Kobayashi. Rezultat o 0,411 sekundy gorszy uzyskali zwycięzcy wyścigu 24h Le Mans Fernando Alonso i Kazuki Nakajima, którzy będą dzielić samochód z Sébastienem Buemim. Drugi rząd na starcie będzie należeć do zespołu SMP Racing, a stawkę uzupełniły oba auta Rebellion Racing oraz pojedyncze zgłoszenia od DragonSpeed i ByKolles.

W klasie LMP2 najszybsi byli Nabil Jeffri i Weiron Tan z ekipy Jackie Chan DC Racing, o prawie półtorej sekundy pokonując załogę Signatech Alpine. Kwalifikacje dla prototypów zostały przerwane na pięć minut przed końcem, kiedy to Frits van Eerd obrócił się i zakopał w żwirowej pułapce zakrętu Copse.

Swoje pierwsze pole position od prawie dwóch lat wywalczyli w klasie GTE Pro Oliver Pla i Stefan Mücke, którzy pokonali Maxime’a Martina i Alexa Lynna różnicą 0,078 sekundy. Trzeci rezultat uzyskali Marco Sørensen i Nicki Thiim, pokonując Andy’ego Priaulxa i Harry’ego Tincknella. Stawkę uzupełnili reprezentanci Porsche, Ferrari i BMW.

Pierwsze pole position w klasie GTE Am wywalczył debiutujący w tym sezonie zespół Team Project 1, którego kierowcy Jörg Bergmeister i Egidio Perfetti pokonali o dwie dziesiąte sekundy Christiana Rieda i Matta Campbella z Dempsey-Proton Racing. Kolejne dwie pozycje zajęły załogi Astona Martina – Jonny Adam i Salih Yoluc oraz Paul Dalla Lana i Pedro Lamy.

6-godzinny wyścig na torze Silverstone rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race