Ginetta potwierdziła, że oba prototypy LMP1 zespołu TRS Manor Racing nie pojawią się na starcie zbliżającej się rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata w Silverstone.

Brytyjski producent oznajmił, że TRSM Racing nie weźmie udziału w domowym wyścigu „ze względu na okoliczności będące poza kontrolą”, nawiązując do zmiany silnika z 3,4-litrowego V6 przygotowanego przez Mecachrome na AER P60B posiadający V6 z podwójną turbosprężarką.

Uważa się, że Ginetta nie zgłosiła zmiany silnika w dozwolonym czasie w celu ponownej homologacji, zaś FIA zabrania wprowadzania jakichkolwiek zmian na 30-dni przed daną rundą mistrzostw. W wyniku tego na starcie 6-godzinnego wyścigu na Silverstone znajdzie się 8 prototypów LMP1.

„Ginetta jest bardzo rozczarowana tym wynikiem, ponieważ producent zapewnił, że wszystko jest na dobrej drodze, aby dostarczyć konkurencyjny i gotowy samochód na domowy wyścig producenta i zespołu. Obejmowało to zmianę silnika w celu dostarczenia dodatkowej mocy, której brakowało w debiucie G60-LT-P1 w Le Mans” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Wybrano nowego producenta, a zespół techniczny Ginetty zdecydował się na zmianę silnika na AER P60B V6 z podwójną turbosprężarką, gdy okazało się, że obecny dostawca jednostek, Mecachrome, potwierdził, że nie może dokonać niezbędnych zmian. Niestety, pomimo włożonego wysiłku, wygląda na to, że samochody nie wezmą udziału w wyścigu”.

Zespół nie wziął udziału w otwierającym sezon majowym wyścigu na Spa-Francorchamps z powodu problemów finansowych związanych ze sponsoringiem przez chińskiego partnera Manora. Podczas wyścigu w Le Mans prototypy wykazywały brak mocy, jak również nie uniknęły problemów z niezawodnością. Ginetta #5 prowadzona przez Charlie Robertsona, Michaela Simpsona i Leo Roussela po wielu usterkach 24-godzinny wyścig ukończyła na 41. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race