Jak poinformowano podczas dnia medialnego na torze Le Castellet, powrót Długodystansowych Mistrzostw Świata na tor Sebring International Raceway odbędzie się na innych zasadach niż dotychczas zapowiadano.

Amerykańska runda nadchodzącego „supersezonu” odbędzie się w piątek 15 marca 2019 – 12-godzinny wyścig będący częścią IMSA Championship pozostanie zatem ostatnim wydarzeniem weekendu. Co więcej, dystans wyścigu WEC został skrócony z zapowiadanych 1500 mil do 1000 mil lub 8 godzin – rozpocznie się on popołudniu, a zakończy już po zmroku.

W celu usprawnienia organizacji zawodów, zespoły WEC skorzystają z nowej alei serwisowej, zlokalizowanej wzdłuż tylnej prostej. Przed weekendem zapowiedziano również całodniowy test dla ekip startujących w mistrzostwach świata.

„Od ogłoszenia zamiaru organizacji wspólnego wydarzenia pojawiło się na ten temat wiele spekulacji, ale zawsze wierzyliśmy, że znajdziemy rozwiązanie dla wszystkich trudności z tym związanych” – powiedział prezydent IMSA Scott Atherton. „Zrobiliśmy to i wiemy, że duch współpracy pozostanie z nami aż do końca procesu planowania”.

Źródło: imsa.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race