Dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso, powiedział, że start w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans z Toyotą będzie dla niego spełnieniem marzeń.

Hiszpański kierowca dołączył do zespołu Toyota Gazoo Racing na cały najbliższy sezon Długodystansowych Mistrzostw Świata i wystartuje Toyotą TS050 Hybrid nr 8 we wszystkich rundach, które nie kolidują z kalendarzem Formuły 1. Alonso zapewnia, że nie może się już doczekać pierwszego wyścigu.

„Ściganie się na najlepszych torach na świecie, takich jak Le Mans, z najlepszymi zespołami na świecie, jak Toyota, to przywilej i spełnienie marzeń” – powiedział.

Mając już na koncie dwa zwycięstwa w Grand Prix Monako, Alonso ma nadzieję na zdobycie nieoficjalnej potrójnej korony – wygranej w Monako, 24h Le Mans i Indianapolis 500. Start w najsłynniejszym 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze, który stanowi najważniejszą rundę WEC, wymaga specjalnych przygotowań.

„Nie mogę się już doczekać czerwca, ale wiem, że przed tym wielkim wydarzeniem muszę przeprowadzić serię testów, żeby się dobrze przygotować. Do Le Mans trzeba podchodzić z respektem i to właśnie postaram się zrobić”.

Po pierwszych testach TS050 Hybrid Alonso był pod ogromnym wrażeniem pojazdu: „Samochód jest po prostu niesamowity. To wyjątkowa maszyna. Napęd na 4 koła i moc napędu hybrydowego sprawiają, że auto przyspiesza jak rakieta. Wychodzisz z zakrętów, czujesz jak cię wciska w fotel, a oczy otwierają się bardzo szeroko. Każdy kierowca wyścigowy powinien choć raz tego doświadczyć”.

Alonso będzie musiał pogodzić starty w WEC z obowiązkami w Formule 1, gdzie startuje z zespołem McLarena, ale zrobi wszystko, żeby dobrze się przygotować do każdego wyścigu.

„Postaram się być w formie i przygotowany, i podróżować wydajnie” – zapewnił.

Sezon 2018-19 WEC rozpocznie się 5 maja 6-godzinnym wyścigiem w Spa. Ten sezon będzie wyjątkowy, ponieważ został rozciągnięty na dwa lata i obejmie aż dwa wyścigi w Le Mans. Pierwszy z nich jest zaplanowany na 16-17 czerwca 2018 roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race