Zespół Ferrari przystąpi do obrony tytułów Długodystansowych Mistrzów Świata z niezmienionym składem kierowców. Zdobywcy tytułu James Calado i Alessandro Pier Guidi ponownie zasiądą w samochodzie #51, a Sam Bird i Davide Rigon utworzą załogę #71.

„Nie ma żadnego powodu, aby zmieniać naszych kierowców WEC” – stwierdził rzecznik Ferrari. „James i Alessandro bardzo dobrze współpracowali w swoim pierwszym sezonie. Są ze sobą w świetnych relacjach i to samo można powiedzieć o Samie i Davide”.

Nie ogłoszono jeszcze, kto dołączy do ekipy na wyścig 24h Le Mans, lecz najprawdopodobniej do Birda i Rigona znów dołączy Miguel Molina, a załogę #51 wzmocni Toni Vilander.

Fin jest częścią składu Risi Competizione w IMSA Championship, lecz powinien być dostępny na wyścig Le Mans, gdzie amerykańska ekipa prawdopodobnie się nie pojawi.

Kontraktu na sezon 2018 póki co nie ma Giancarlo Fisichella – został on pominięty w programie Risi, a jego drugi zespół Kaspersky Motorsport nie będzie kontynuować startów w Blancpain GT Series.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race