Zespół Aston Martin Racing ogłosił zatrudnienie Maxime’a Martina na sezon 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Belg będzie reprezentować markę w klasie GTE Pro.

Martin opuścił w ubiegłym tygodniu szeregi BMW, by móc ścigać się dla Astona Martina w mistrzostwach świata. Choć niemiecki producent od przyszłego roku będzie mieć własny program w WEC, nie znalazło się tam miejsce dla Belga.

„Niemal od początku mojej kariery ścigałem się samochodami GT” – powiedział Martin. „Spędziłem pięć lat z BMW, w trakcie których sporo jeździłem w GT oraz DTM, ale potrzebowałem nowego wyzwania. To pojawiło się w Astonie Martinie, z którym zawsze miałem dobre relacje. Powrót do WEC również odegrał rolę w moim wyborze”.

„DTM z pewnością próbuje rosnąć i stać się bardziej europejską serią, ale wciąż jest bardzo niemiecka, a ja chciałem wrócić do czegoś bardziej międzynarodowego. Prowadziłem rozmowy i mogłem wystartować w kilku wyścigach GTE dla BMW, ale moim głównym programem nadal byłoby DTM”.

„Zawsze chciałem pozostać jedną nogą w świecie GT, dlatego zawsze ścigałem się poza programem DTM. Teraz wracam do GT w 100% – do czegoś co kocham i co robiłem przez większość swojej kariery”.

Aston Martin będzie w przyszłym roku rywalizować z nowym modelem Vantage. Oprócz Martina, w klasie GTE Pro markę reprezentować będą Alex Lynn, Darren Turner, Jonny Adam, Nicki Thiim i Marco Sørensen.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race