Alonso poprowadzi Toyotę podczas testów w Bahrajnie

Zespół LMP1 Toyoty potwierdził, że Fernando Alonso weźmie udział w niedzielnym teście dla debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata, przed swoim prawdopodobnym występem w wyścigu 24h Le Mans.

„Jesteśmy podekscytowani tym, że Fernando przetestuje nasz samochód” – powiedział prezydent Toyoty Misatake Murata. „Gdy odwiedził naszą fabrykę w Kolonii, wszyscy którzy go spotkali mogli wyczuć bijący od niego entuzjazm. To prawdziwy pasjonat. Bardzo szanujemy jego zainteresowanie różnymi formami sportu motorowego i z przyjemnością zaoferowaliśmy mu możliwość poprowadzenia naszego prototypu. To będzie interesujące usłyszeć, co o nim myśli”.

Potwierdzenie występu Alonso w niedzielnym teście nadeszło tak późno z uwagi na jego obowiązujący kontrakt w Formule 1, gdzie związany jest z innym japońskim producentem, Hondą.

Zespół Toyoty wystawi aż dwa samochody podczas niedzielnego testu. Alonso będzie dzielić swój z Sébastienem Buemim, a w drugiej maszynie zasiądą Mike Conway oraz startujący obecnie w klasie LMP2 Thomas Laurent.

Toyota nie potwierdziła jeszcze oficjalnie swojego udziału w sezonie 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata ani występu w przyszłorocznym 24h Le Mans.

Źródło: racingbytmg.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league