Pier Guidi w pełnym sezonie WEC, Bruni rozstał się z Ferrari

Ferrari ogłosiło, że Alessandro Pier Guidi zastąpi Gianmarię Bruniego w samochodzie #51 od AF Corse w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Włoch będzie partnerem zespołowym Jamesa Calado.

Znany z występów za kierownicą Ferrari różnych zespołów klienckich Pier Guidi został wybrany fabrycznym kierowcą marki w drodze konkursu, jaki miał miejsce na torze Vallelunga. Włoch ma w wyścigach GT ponad 30 zwycięstw na swoim koncie, w tym triumf w wyścigu Rolex 24 at Daytona w 2014 roku.

Drugi samochód AF Corse w WEC, nr 71, poprowadzi niezmieniona załoga Davide Rigon i Sam Bird.

W załodze AF Corse #51, Pier Guidi był już trzecim kierowcą podczas ubiegłorocznego wyścigu 24h Le Mans. Teraz wystąpi w roli regularnego kierowcy, zastępując w tej roli związanego z Ferrari od 2007 roku Bruniego.

Włoch wywalczył dla włoskiej marki trzy zwycięstwa w Le Mans, a także triumf w 12h Sebring i tytuły mistrzowskie FIA GT, Serii Le Mans i Trofeum WEC. Od dłuższego czasu pozyskaniem nim było zainteresowane Porsche, co Ferrari zablokowało w 2015 roku, wyrównując ofertę niemieckiego producenta i podpisując ze swoim kierowcą nowy, 5-letni kontrakt.

Porsche ponowiło jednak próby pozyskania Bruniego, proponując m.in. test w samochodzie LMP1. Sam zainteresowany wyrażał także niezadowolenie z ostatnich działań Ferrari, jak zatrudnienie Sama Birda, który miałby zagrażać jego statusowi kierowcy nr 1.

Na początku lutego włoski Autosprint napisał o „rozwodzie” Bruniego z Ferrari, cytując przy tym źródła z wewnątrz firmy, mówiące że Ferrari nie pozwoli na szybkie dołączenie do jednego ze swoich głównych rywali.

Ferrari oficjalnie ogłosiło dzisiaj, że kontakt z Brunim został rozwiązany, lecz odejdzie on z firmy dopiero pod koniec czerwca, co skutecznie blokuje jego możliwość startu w barwach innego producenta w tegorocznym 24h Le Mans, co oznacza że prawdopodobnie po raz pierwszy w swojej karierze opuści on rywalizację w La Sarthe.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league