Lamborghini rezygnuje z budowy samochodu GTE

Lamborghini rezygnuje z budowy samochodu GTE SRO

Jak poinformował szef działu sportu marki Lamborghini Giorgio Sanna, włoski producent nie zbuduje w przeciągu najbliższych trzech lat samochodu GTE. Lamborghini interesowało się wejściem do czołowej klasy GT od 2016 roku, a częścią planów było wystawienie fabrycznych zespołów w Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz IMSA Championship.

„GTE nie jest w tej chwili częścią naszych planów, a w przeciągu najbliższych trzech lat nie będzie programu w wyższej klasie niż GT3” – powiedział Sanna. „Podjęliśmy tę decyzję niedawno, analizując aktualną sytuację. Jak można sobie wyobrazić, na opracowanie samochodu GTE potrzeba dwóch-trzech lat. Najpierw musimy wiedzieć dokąd to wszystko zmierza i dopóki sytuacja jest dla nas niejasna, wolimy poczekać”.

Lamborghini jest szczególnie zaniepokojone nowymi przepisami prototypów LMP1 oraz tym, czy wprowadzenie do czołowej klasy aut przypominających modele drogowe nie zachęci obecnych producentów do porzucenia klasy GTE.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka