Znamy kierowców fabrycznych Viperów

Fabryczny zespół SRT Motorsport ogłosił konkretne składy załóg, które w tym roku wystartują w amerykańskiej serii ALMS oraz rywalizacji Le Mans 24h.

Nawet, jeśli z poinformowaniem o tym kibiców, ekipa SRT nieco zwlekała w stosunku do konkurentów – nazwiska kierowców startujących w tegorocznym sezonie ALMS były niemal pewne, głównie przez starty fabrycznych Viperów już w ubiegłym roku i małe szanse na zmiany wśród kierowców. Z drugiej jednak strony, o ile nazwiska widzimy niemalże te same – ich rozkład na dwa przewidziane do tegorocznych startów pojazdy nieco się już zmienił, składając załogi według „kontynentalnego” pochodzenia. W pojeździe nr 91, standardowo do Niemca Dominika Farnbachera dołączy mianowicie Belg Marc Goossens – a Kanadyjczyk Kuno Wittmer przesunięty został do pojazdu nr 93, w którym ścigać się będzie także Amerykanin Tommy Kendall. W takich składach, kierowcy startować będą w całym sezonie ALMS – przede wszystkim w wyścigach, których nie ma potrzeby korzystania z trzeciego zmiennika.

Do tych „innych” należą natomiast 12-godzinny Sebring oraz trwający zwykle około 9-10 godzin Petit Le Mans – i tu dojdzie do jedynej zmiany w nazwiskach w stosunku do ubiegłorocznych zmagań SRT. O ile załogę nr 93 wspomoże po raz kolejny Jonathan Bomarito, Amerykanin na co dzień walczący w kategorii GT konkurencyjnej dla ALMS serii Rolex Sports Car Series – o tyle trzecim kierowcą załogi nr 91 zostanie w tym roku Ryal Dalziel, Brytyjczyk znany z występów w obu tych seriach, a także m.in. z ubiegłorocznego zwycięstwa w kategorii LMP2 w kultowej rywalizacji Le Mans 24h. Owego zwycięstwa Dalziel nie będzie mógł w tym roku obronić, bo razem z Bomarito, Brytyjczyk pojawi się w załodze SRT także na De La Sarthe – w zamian, Dalziel będzie mógł tu odnieść sukces w kategorii GTE Pro, w której pojawią się dwa Vipery.

Załogi zobaczymy już za dwa tygodnie podczas inauguracyjnej rundy sezonu ALMS – 12-godzinnego wyścigu Sebring.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze