Starworks podał skład na Daytona

Zespół Starworks Motorsport podał pełny skład załogi drugiego ze swoich prototypów obecnych w ten weekend na torze Daytona. Do składu dołączą Gaetano Pérez, Jan Charouz i Brendon Hartley.

W ubiegłym roku, załogi Starworks zajęły w Daytona drugie i dziesiąte miejsce – lepsza z nich tracąc do zwycięzcy zaledwie pięć sekund. Z tamtego składu wiemy już, że w jednym z prototypów wystartują Ryan Dalziel, Alex Popow i Allan McNish, a dołączy do nich czterokrotny mistrz serii Champ Car Sébastien Bourdais – teraz natomiast dowiedzieliśmy się o składzie drugiej tegorocznej załogi Starworks, całkowicie różnej od tej z roku 2012.

Znani już wcześniej byli Ivan Bellarosa i Scott Mayer. Włoch w przeszłości startował w Formule 3 i wyścigach World Series by Renault, a w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo serii Speed EuroSeries – rywalizacji prototypów będącej dla wielu przedsionkiem serii rywalizacji z „Le Mans” w nazwie. Mayer to natomiast były kierowca serii IndyCar – a od 2008 roku, gościnnie walczy w Rolex Sports Car Series właśnie dla Starworks, z wyraźnym zwiększeniem ilości startów w sezonie 2012.

Wśród nowych w załodze Starworks, pierwszym jest 35-letni Wenezuelczyk Gaetano Ardagna Pérez, w ubiegłym roku obecny m.in. w seriach FIA GT3 i Blancpain Endurance – a także na Daytona, gdzie walczył dla zespołu TRG w jednym z ich pięciu Porsche 911 GT3. 25-letni Czech Jan Charouz rozpoczynał natomiast karierę w Formule BMW ADAC, by następnie trafić m.in. Formuły 3000 i serii LMS – a w roku ubiegłym wystartować w czterech wyścigach FIA WEC z zespołem ADR-Delta.

Najmłodszy z tej grupy, bo tylko 23-letni, jest jednak Brendon Hartley – którego „kartoteka” jest nie mniej interesująca, gdyż zawiera m.in. regularne starty w Formule Renault 2.0 oraz brytyjskiej i europejskiej odsłonie Formuły 3. Sukcesy w tych seriach sprawiły, że w latach 2008-2010, Hartley pracował dla zespołu Formuły 1 Scuderia Toro Rosso – a w sezonie 2012 został jednym z kierowców testowych Mercedesa F1. Jeśli chodzi o prototypy – młody Nowozelandczyk w ubiegłym roku startował gościnnie w seriach FIA WEC i ELMS, przy czym jedną z rund tej drugiej było amerykańskie Petit Le Mans.

Prototypy Starworks pojawią się na torze już w czwartek na pierwszej z trzech zaplanowanych sesji treningowych. Tego samego dnia odbędą się także kwalifikacje prototypów Daytona.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze