Zespół Starworks Motorsport podał pełny skład załogi drugiego ze swoich prototypów obecnych w ten weekend na torze Daytona. Do składu dołączą Gaetano Pérez, Jan Charouz i Brendon Hartley.

W ubiegłym roku, załogi Starworks zajęły w Daytona drugie i dziesiąte miejsce – lepsza z nich tracąc do zwycięzcy zaledwie pięć sekund. Z tamtego składu wiemy już, że w jednym z prototypów wystartują Ryan Dalziel, Alex Popow i Allan McNish, a dołączy do nich czterokrotny mistrz serii Champ Car Sébastien Bourdais – teraz natomiast dowiedzieliśmy się o składzie drugiej tegorocznej załogi Starworks, całkowicie różnej od tej z roku 2012.

Znani już wcześniej byli Ivan Bellarosa i Scott Mayer. Włoch w przeszłości startował w Formule 3 i wyścigach World Series by Renault, a w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo serii Speed EuroSeries – rywalizacji prototypów będącej dla wielu przedsionkiem serii rywalizacji z „Le Mans” w nazwie. Mayer to natomiast były kierowca serii IndyCar – a od 2008 roku, gościnnie walczy w Rolex Sports Car Series właśnie dla Starworks, z wyraźnym zwiększeniem ilości startów w sezonie 2012.

Wśród nowych w załodze Starworks, pierwszym jest 35-letni Wenezuelczyk Gaetano Ardagna Pérez, w ubiegłym roku obecny m.in. w seriach FIA GT3 i Blancpain Endurance – a także na Daytona, gdzie walczył dla zespołu TRG w jednym z ich pięciu Porsche 911 GT3. 25-letni Czech Jan Charouz rozpoczynał natomiast karierę w Formule BMW ADAC, by następnie trafić m.in. Formuły 3000 i serii LMS – a w roku ubiegłym wystartować w czterech wyścigach FIA WEC z zespołem ADR-Delta.

Najmłodszy z tej grupy, bo tylko 23-letni, jest jednak Brendon Hartley – którego „kartoteka” jest nie mniej interesująca, gdyż zawiera m.in. regularne starty w Formule Renault 2.0 oraz brytyjskiej i europejskiej odsłonie Formuły 3. Sukcesy w tych seriach sprawiły, że w latach 2008-2010, Hartley pracował dla zespołu Formuły 1 Scuderia Toro Rosso – a w sezonie 2012 został jednym z kierowców testowych Mercedesa F1. Jeśli chodzi o prototypy – młody Nowozelandczyk w ubiegłym roku startował gościnnie w seriach FIA WEC i ELMS, przy czym jedną z rund tej drugiej było amerykańskie Petit Le Mans.

Prototypy Starworks pojawią się na torze już w czwartek na pierwszej z trzech zaplanowanych sesji treningowych. Tego samego dnia odbędą się także kwalifikacje prototypów Daytona.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race