Derani odchodzi z Action Express Racing

Z końcem sezonu Pipo Derani zakończy współpracę z zespołem Action Express Racing. Urodzony w Sao Paulo zawodnik w swojej karierze z ekipą Cadillaca zdobył dwa tytuły mistrzowskie serii IMSA – w 2021 oraz w 2023 roku.

W swojej sześcioletniej karierze w Action Express Racing, Derani wygrywał 8-krotnie wyścigi serii IMSA. Najwięcej, bo trzy razy, kierowca z Brazylii triumfował w 12-godzinnym wyścigu na Sebring International Raceway. Wraz z zespołem startował również dwukrotnie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak w tym, jak i w poprzednim roku, Derani wraz z kolegami z ekipy ukończył francuski klasyk nie bez problemów.

W tym roku aktualny jeszcze kierowca Action Express Racing trzykrotnie zajął drugie miejsca – podczas 24h Daytona oraz sprinterskich wyścigów, Long Beach i Laguna Seca. Derani w tym sezonie jeszcze nie zwyciężył w serii IMSA.

Derani docenił wkład, jaki dał mu zespół Action Express Racing: „Wspólnie zgodziliśmy się, że nie będziemy kontynuować współpracy po tym roku. Spędziliśmy fantastyczne chwile, zdobywając dwa mistrzostwa, dwa mistrzostwa w klasyfikacji długodystansowej, wiele zwycięstw i pole position”.

Jest to pierwszy z większych zmian w składzie kierowców na sezon w 2025, jeśli chodzi o kategorię GTP. Być może odejście Deraniego jest pokłosiem tego, że Chip Ganassi Racing nie wróci z programem Cadillaca w sezonie 2025.

Plotki mówią, że program Cadillaca przejmie ekipa Wayne Taylor Racing, która współpracuje z zespołem Andrettiego, zaś prototypy Acura mają być wystawiane przez Meyer Shank Racing oraz przez Chip Ganassi Racing.

Manager ekipy Action Express Racing, Gary Nelson, odmówił komentarza dotyczącego zmian kierowców.

Sama ekipa ma pozostać przy wystawianiu jednego prototypu Cadillaca.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze