Andretti przechodzi z prototypu do auta GT3

Jarett Andretti i Gabby Chaves przechodzą i spróbują sił w innej kategorii, niż w tej, której oni startowali dotychczas. Andretti Motorsports po raz pierwszy w serii IMSA pojedzie w klasie GTD.

Andretti Motorsports w serii IMSA jeździ bardzo chimerycznie – do tej pory Andretti jeździli bardzo dobrze w kwalifikacjach, aby w wyścigu kończyć na odległych miejscach. Od rundy na torze Laguna Seca to się ma zmienić, ale to ze względu na zmianę klasy.

Andretti przez okres 14 wyścigów wygrał Motul Petit Le Mans w 2022 roku, a program LMP3 rozpoczął w połowie 2021 roku. Współzałożyciel Andretti Motorsports nie krył ekscytacji przesiadki do auta GT3.

„Pracowaliśmy nad programem GTD tuż pod koniec 2020 roku, a dzięki naszej współpracy z justhooit.com i Corsa Horizon będziemy w stanie wystartować w kilku wyścigach w tym roku, mając na oku start w pełnym sezonie IMSA w sezonie 2024”.

Debiut w aucie GT3 zaliczy też kolega z zespołu Andrettiego, Gabby Chaves. Były zawodnik IndyCar był częścią zwycięskiego składu LMP3 z wyścigu Motul Petit Le Mans w 2022 roku.

Dwójka Andretti-Chaves pojedzie Astonem Martinem Vantage GT3 i jest to czwarty model Astona w stawce. Poza Andretti Autosport #94 z usług brytyjskiej marki korzysta Heart of Racing (w GTD Pro i GTD) oraz Magnus Racing #44.

Debiut nowego samochodu w klasie GTD odbędzie się w następny weekend wyścigowy, a więc 12-14 maja, na torze Laguna Seca.

Źródło: imsa.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze