Juan Pablo Montoya wraca do IMSA

Juan Pablo Montoya, kierowca Formuły 1 w latach 2001 – 2006, a także zwycięzca Indianapolis 500, wystartuje w kategorii LMP2 podczas wyścigu na Laguna Seca. 47-latek z Kolumbii pojedzie w ekipie Rick Ware Racing #51.

Montoya, dla którego jest to powrót do serii IMSA, usiądzie w prototypie ORECA, a jego kolegą z zespołu będzie Eric Lux. Poza tym doświadczony kierowca z Bogoty ma wystartować w dwóch pozostałych wyścigach IMSA w klasie LMP2, a dokładniej na Road America i na torze Indianapolis Motor Speedway.

Kolumbijczyk wygrał serię IMSA w 2019 roku, kiedy jeździł on w ekipie Team Penske w klasie DPi. Był też mistrzem serii CART w 1999 roku, a rok wcześniej wygrał serię Formuły 3000. Poza tym były kierowca McLarena i Williamsa jest jednym z trzech zawodników, którzy wygrywali wyścigi w Formule 1, IndyCar oraz serii NASCAR.

Rick Ware Racing #51 startował w 24h Daytona i Sebring 12h, ale bez większych sukcesów. Wyścig na torze Daytona ekipa #51 skończyła na 6 miejscu w klasie, aw Sebring nie udało się przekroczyć linii mety. Poza wspomnianym Erickiem Luxem, który startował w wyżej wymienionych wyścigach to, obok niego znaleźli się Austin Cindric, Pietro Fittipaldi, czy Devlin Defrancesco.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze