Jan i Kevin Magnussen w 24h Daytona

Kierowca Formuły 1, Kevin Magnussen i jego ojciec, mistrz serii IMSA z 2017 i 2018, pojadą w jednym zespole na torze Daytona International Speedway. Duńczycy będą współdzielić samochód z Trentonem Estepem i Markiem Kvamme.

Choć w serii IMSA zdarzały się przypadki, gdzie ojciec z synem pojechali w wyścigu, jednak nazwiska te nie były tak sławne, jak te, które się pojawiły przy zespole MDK Motorsports. Jan Magnussen to 49-letni weteran, jeśli chodzi o serię IMSA. Startował on od 2005 roku w 24h Daytona, nieprzerwanie, aż do 2019 roku, kiedy to po raz ostatni Jan, zasiadł za kierownicą Corvette Racing.

Po 4 latach, w końcu Jan Magnussen powróci do stawki IMSA, wraz ze swoim synem, Kevinem Magnussem, kierowcą Formuły 1. Niedawno syn Jana, odbierał Trofeum Lorenzo Bandiniego, za wybitne osiągnięcia, które osiągnął w tym sezonie. Wiele razy mówiło się o ściganiu Jana Magnussena i Kevina w jednym zespole, aż do 2023 roku, kiedy słowa, zmieniły się w czyn.

Duet Magnussenów pojedzie w kategorii GT Daytona, w Porsche 911 GT3.R. Poza nimi pojedzie dwóch kierowców ze Stanów Zjednoczonych – Trenton Estep i Mark Kvamme. Ten pierwszy był mistrzem Porsche GT3 Challenge USA z 2018, a przez okres 4 lat, brał udział w 20 wyścigach, nie wygrywając żadnego.

Mark Kvamme to z kolei kierowca-gentelman, który w 2022 roku ścigał się w prototypie LMP3. Z kolei w 2021 roku brał udział w Amerykańskiej wersji Lamborghini Super Trofeo, z czego cztery razy wygrywał, a sześć razy stawał na podium. 20 lutego, Mark skończy 62 lata.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze