Scott McLaughin i Josef Newgarden pojadą w 24h Daytona

Dwóch znakomitych kierowców Team Penske – Scott McLaughlin i Josef Newgarden pojadą w 2023 roku w wyścigu 24-godzinnym na torze Daytona International Speedway. Do dwójki kierowców Indy Car w prototypie Tower Motorsport dołączą Kyffin Simpson i John Farano.

Nie jest wiadome, czy to jednorazowa przygoda Nowozelandczyka i Amerykanina w prototypach LMP2, i w ekipie Tower Motorsport. Dla 3-krotnego mistrza australijskiej serii Supercars to debiut w prototypie Oreca.

Scott McLaughlin jest bardzo zainteresowany programem LMDh, ekipy Team Penske, tak samo jak 2-krotny mistrz IndyCar, Josef Newgarden. Choć miejsca w Porsche 963 #6 i #7, to obaj zawodnicy chcą w przyszłości pojechać w najwyższej kategorii serii IMSA, a także i Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC.

„Dla mnie [jazda w Tower] to świetne wprowadzenie do wyścigów, gdzie mogę się nauczyć i zrozumieć ten trochę ten wyścig… Jeśli potrafisz prowadzić [prototyp] LMP2, to nie różni się od tego co odbywa się w najwyższej klasie” – podsumował Scott McLaughlin.

Kyffin Simpson to 18-letni kierowca z Barbadosu, który wygrał Petit Le Mans z 2022 roku wraz z ekipą Gradient Racing, a także w sezonie 2023 pojedzie w serii Indy Lights. John Farano to zawodnik z Kanady, mistrz serii IMSA z tego roku w klasyfikacji generalnej LMP2.

Tower Motorsport to zespół ze wsparciem Starworks Motorsports.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze