Jack Aitken i Scott Dixon w Cadillacach

Były rezerwowy kierowca Williamsa, Jack Aitken uzupełnił listę pozostałych kierowców Cadillaca, którzy będą startować w przyszłym sezonie IMSA. Nowa klasa, Grand Touring Prototype to wyzwanie, z którym będą się mierzyć nie tylko debiutujący kierowcy, ale i doświadczeni zawodnicy. Brytyjczyk dołączył do zespołu Action Express Racing.

Poza ogłoszeniem Aitkena w ekipie Action Express Racing, to potwierdzono, że trzecim kierowcą Chip Ganassi Racing będzie Scott Dixon. Nowozelandczyk to legenda IndyCar, w której startuje już ponad 20 lat. 42-latek dołączy do ekipy, wraz z Sebastienem Bourdais i Rengerem van der Zande.

Dixon, który od 2004 roku startuje w 24-godzinnym klasyku na torze Daytona International Speedway, wygrał go 4-krotnie – ostatni raz w 2020 roku, za kierownicą Cadillaca DPi Wayne’a Taylora #10. Właśnie wtedy, Scott Dixon wygrał zawody, nie startując wówczas „z ramienia” Chipa Ganassiego.

Jack Aitken w 2022 roku jeździł w klasie LMP2, a dokładniej w zespole TF Sport. Dodatkowo 27-latek zaliczył debiut w najważniejszym wyścigu 24-godzinnym na świecie, startując wówczas z Algarve Pro Racing.

„Perspektywa współpracy z Action Express Racing i Cadillackiem w programie LMDh przykuła moją uwagę, gdy tylko pojawiła się taka możliwość, a praca nad urzeczywistnieniem tego planu, utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że będziemy mieli wiele fantastycznych zawodów w kalendarzu, z najlepszą ekipą na najwyższym poziomie” – powiedział Aitken.

Jack Aitken dołączy do zespołu wraz z Pipo Deranim oraz Alexem Simsem.

Źródło: imsa.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze