Alexander Sims w prototypie Cadillaca na 2023 rok

W sezonie 2023 roku zobaczymy nową twarz w najwyższej klasie serii IMSA. Cadillac w nowej kategorii zatrudni Alexandra Simsa, który będzie dzielił prototyp z Pipo Deranim.

Jak już wiemy, w przyszłym roku kategorię DPi (Daytona Prototype international) zastąpią nowe samochody LMDh, z nowym nazewnictwem: Grand Touring Prototype (GTP). Poza amerykańską marką, w nowym sezonie IMSA mają pojawić się Porsche, Acura oraz BMW.

20 września poznaliśmy czwórkę kierowców Cadillaca, którzy będą walczyć o pierwsze mistrzostwo IMSA w klasie GTP. W prototypie zespołu Action Express Racing, będą to Pipo Derani oraz Alexander Sims, z kolei dwójkę w Chip Ganassi Racing stanowić będą wciąż Sébastien Bourdais i Renger van der Zande.

Choć dla Simsa to nie nowość, żeby ścigać się po torach amerykańskich i kanadyjskich, to 34-latek z Londynu pojedzie po raz pierwszy w prototypie. Wcześniej Brytyjczyk był zawodnikiem Corvette Racing oraz BMW Team RLL w klasach GT Le Mans oraz GTD Pro.

Poza tym Alexander Sims jeździł dla ekipy Mahindra Racing w Formule E, jednak ten sezon zawodnik nie zaliczy do udanych.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze