Zapowiedź wyścigu na Road America

37 zespołów pojedzie w przedostatnim, sprinterskim wyścigu serii IMSA w stanie Winscosin. Ekipy IMSA pojadą na najdłuższym torze w kalendarzu, na torze Road America, który znajduje się nieopodal Elkhart Lake.

Obiekt Elkhart Lake's Road America ma długość ponad 6,5 kilometra. Wraz z 14 zakrętami, tor w stanie Winsconsin jest wymagający, wraz z różnicami wysokości, które tutaj się znajdują. Historia Road America zaczyna się we wczesnych latach 50-tych, kiedy to organizowano wyścigi wokół Elkhart Lake. Kiedy władze stanowe zakazały ścigania się na ulicach wsi, Cilf Tufte wpadł na pomysł zbudowania toru wyścigowego, tuż obok miejscowości Elkhart Lake.

Clif zorganizował grupę wpływowych osób z regionalnego klubu motorsportowego z Chicago. Dzięki temu, stworzono plany stworzenia stałego toru wyścigowego, Clif Tufte, inżynier autostrad, na budowę Road America, wybrał ponad 210 ha powierzchnię byłej farmy, nieopodal wsi Elkhart Lake.

Sen Tufte o stałym torze wyścigowym w tym regionie, stał się faktem w 1955 roku, kiedy w kwietniu ukończono budowę 6,5 kilometrowej trasy. Pierwszym wyścigiem był wyścig SCCA, który obył się już we wrześniu 1955 roku, zaś pierwszy oficjalny i profesjonalny weekend wyścigowy został zorganizowany rok później podczas wyścigu NASCAR.

Na tę chwilę na Road America przychodzi rocznie 800 tysięcy kibiców z całego świata. Rocznie tor na Elkhart Lake generuje ponad 100 milionów dolarów.

Rok temu wyścig na Road America wygrał brazylijski duet Felipe Nasr i Pipo Derani w Action Express Racing #31. Zawodnicy czerwonego Cadillaca z numerem 31 wyprzedzili o 1,5 sekundy kierowców Mazda Motorsports #55. Trzecie miejsce zajęli Renger van der Zande oraz Kevin Magnussen.

W klasie LMP2 i LMP3 sensacyjnie wygrały zespoły Era Motorsports #18 oraz Core Autosports #54. Z dobrej strony pokazało się Porsche, ekipy WeatherTech Racing #79, które zwyciężyło w nieistniejącej już kategorii GT Le Mans. Pfaff Motorsports #9, przed przejściem do kategorii GTD Pro, zwyciężyło w zwykłej klasie GTD, właśnie na tym torze.

Wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:40.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze