Triumf Pfaff Motorsports na Lime Rock Park

Australijczyk Matt Campbell oraz Francuz Mathieu Jaminet wygrali sprinterski wyścig na najkrótszym torze w serii IMSA. Do samego końca walczyli oni z ekipą Heart of Racing #23, czy z Vasser Sullivan #14. W klasie GTD wygrało BMW zespołu Paul Miller Racing #1.

Zespół Pfaff Motorsports #9 triumfował na Lime Rock Park po raz drugi. Wcześniej, charakterystyczne, kraciaste Porsche 911 wygrało w 2019 roku po kapitalnym finiszu Dennisa Olsena w kategorii GTD. Wówczas z norwegiem pojechał Zacharie Robichon.

W tym sezonie kanadyjski zespół, startujący w kategorii GTD Pro pojechał znakomicie w drugiej połowie wyścigu. Matt Campbell wyprzedził Jacka Hawkswortha w Vasser Sullivan #14, który później po pit-stopie stracił pozycję na rzecz Rossa Gunna w Heart of Racing #23. Campbell manewr wyprzedzania wykonał na zakręcie 5. Wysoko w klasyfikacji znajdowali się zawodnicy Corvette Racing #3, jednakże po błędzie Antonio Garcii stracili oni szansę na podium.

Bryan Sellers oraz Madison Snow wygrali w kategorii GTD. Zawodnicy Paul Miller Racing #1 wygrali przed Romanem De Angelisem oraz Martinem Maxime w Heart of Racing #27, oraz przed Robertem Megannisem i Jeffem Westphallem z CarBahn with Peregrine Racing #39. Różnice między pozycjami 1-4 wynosiła poniżej 0,8 sekundy. Poza podium znalazła się ekipa Team Korthoff Motorsports #32.

Na metę wyścigu nie dojechały zespoły Turner Motorsports #96, Rick Ware Racing #51 oraz BMW Team RLL #25.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Mathieu Jaminet wraz z Mattem Campbellem. Kierowcy Pfaff Motorsports #9 mają 2441 punktów i mają 215 punktów przewagi nad drugimi w „generalce” kierowcami Corvette Racing #3.

Choć Stevan McAleer z Team Korthoff Motorsports #32 nie zdobył podium w wyścigu Northeast GP, to szkocki kierowca wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy GTD. Zawodnik Team Korthoff Motorsports #32 ma 40 punktów przewagi nad dwójką kierowców Wright Motorsports #16 i 61 punktów nad Romanem De Angelisem z Heart of Racing #27.

Dzięki zwycięstwu na Lime Rock Park, zespół Paul Miller Racing #1 z Sellersem i Snowem prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji sprinterskiej serii IMSA.

Następny wyścig IMSA odbędzie się na słynnym torze Road America, w dniach 4-7 sierpnia. Z najkrótszego toru w kalendarzu, cała kawalkada kierowców pojedzie po najdłuższej nitce obiektu wyścigowego w serii IMSA.