Auta GT3 na Lime Rock Park – zapowiedź Northeast Grand Prix

Samochody GTD oraz GTD Pro pojawią się na torze Lime Rock Park. Nie uświadczymy tutaj zawodników kategorii DPi, LMP2 czy LMP3. Jest to wyścig, zarezerwowany tylko ekipom, które wystawiają auto GT3. Kwalifikacje odbędą się w piątek, zaś wyścig obejrzymy w sobotę.

Położony w stanie Connecticut, a dokładniej w miejscowości Lakeville, Lime Rock Park jest obiektem, którego cechą główną jest otoczenie. Wokół toru rozpościerają się wzgórza, zaś kibice, żeby obejrzeć wyścig muszą zaopatrzyć się we własne krzesła, koce lub usiąść na trawie – Lime Rock Park posiada trybuny „naturalne”, dzięki którym można obejrzeć wyścig Northeast Grand Prix.

Cechą charakterystyczną tego obiektu jest też długość nitki toru. Lime Rock Park jest najkrótszym torem wyścigowym w całym kalendarzu serii IMSA. Posiadający zaledwie 2,4 kilometra ma zaledwie 7 zakrętów – 6 z nich prowadzi w prawo, a zaledwie jeden – w lewo. Dlatego kierowcy pokonują Lime Rock Park w mniej niż minutę. Eksperci z opon Michelin mówią, że na torze w Lakeville opony po lewej stronie wykonują ok. 85% pracy na każdym okrążeniu.

Na nim pojawi się 15 aut GT3 – 6 w klasie GTD Pro oraz 9 w kategorii GTD. Choć jedyną różnicą, jaką mamy między tymi klasami jest to, że w GTD Pro mamy dwóch „profesjonalnych” kierowców, zaś w GTD jest podział na zawodnika profesjonalnego oraz jednego „amatora”, to wcale tych różnic nie widać między ekipami w GTD Pro i GTD. Co ciekawe zawodnikiem, który ma jako jedyny „brązową” kategorię jest Ryan Hardwick, który pojedzie w ekipie Wright Motorsports.

To też pierwszy raz, kiedy nie pojedzie kategoria GT Le Mans, która została zlikwidowana w zeszłym roku. W poprzednim sezonie, wygrał zespół Corvette Racing #3, jednak w tym roku, stawka wydaje się być bardzo mocna. Warto wspomnieć, że samochód Corvette C8.R został przebranżowiony na to by mogło rywalizować w kategorii GTD.

W poprzednim roku w klasie GT Daytona wygrali Roman de Angelis i Ross Gunn z Heart of Racing #23.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze