Wystartował wyścig 24h Daytona

Zespół Chip Ganassi Racing #01 prowadzi po jednej czwartej tegorocznego wyścigu 24 godziny Daytona. Ekipa wystawiająca Cadillaca Dpi-V.R ma dwie sekundy przewagi nad drugim w klasyfikacji kierowcą Action Express Racing, Mike Conway. W innych klasach, dobrze radzi sobie holenderski zespół Racing Team Nederland #29, który prowadzi w LMP2. Co godzinę zmienia się za to lider w klasie GTD Pro.

Do tej pory mieliśmy cztery neutralizacje. Pierwsza powstała po poważnym wypadku ekipy Era Motorsports #18. Na całe szczęście, Dwight Merriman oraz porządkowy, który był w pobliżu bariery, gdzie uderzył Amerykanin, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Do tego kierowca ORECKI dojechał do garażu, gdzie po paru minutach udało się poskładać prototyp Ery.

Druga neutralizacja pojawiła się po groźnym wypadku GMG Racing #34, który po 3 godzinach naprawy, wróciła do wyścigu, jednak nie liczy się już w końcowym triumfie w klasie GTD. W drugiej neutralizacji, Mikkel Jensen w prototypie PR1/Mathiasen Motorsports #52 za safety carem, stracił panowanie nad swoim prototypem i o mały włos zakończyłby swoją przygodę w barierach na drugim zakręcie. Skończyło się tylko na stracie pozycji.

Trzecia neutralizacja pojawiła się szybko, po około 15 minutach. Wtedy to 4 ekipy brały udział w zamieszaniu, przy wyjściu na owalną część toru. Ekipa Heart of Racing #23, Sun Energy 1 Racing #75, Muehlner Motorsports America #6 i CarBahn by Peregrine Racing #39 były zamieszane w wypadku.

Ostatnia neutralizacja, jak do tej pory pojawiła się na 30 minut przed końcem 6 godziny. Wtedy to ekipa Team TGM #64 wylądowała w barierach i potrzebna była pomoc porządkowych. Podczas tej neutralizacji Jimmie Johnson zjechał do pit-lane, żeby wymienić tylne skrzydło, które zostało wcześniej naruszone przez Sébastiena Bourdaisa w Chip Ganassi Racing #01.

W innych kategoriach prowadzi zespół Andretti Autosport #36, który teraz jest prowadzony przez Rasmusa Lindha. Kierowca z Szwecji walczy póki co z innymi zespołami m.in. z Riley Motorsports czy z Core Autosports.

W GTD Pro mieliśmy co godzinę zmianę lidera, na tę chwilę pierwszy jest Dennis Olsen z KCMG #2, choć godzinę temu mieliśmy prowadzenie Jamesa Calado z Risi Competizione 62. Wciąż wysoko plasuje się zespół Pfaff Motorsports #9. Jak w GTD Pro mieliśmy zmianę lidera co godzinę, to, póki co w zwykłej klasie GTD, na pierwszym miejscu jest ekipa Winward Motorsports #57.

Teraz kierowcy muszą zmierzyć się z nocną jazdą oraz niską temperaturą. Jak na tę chwilę mamy 6 stopni Celsjusza, a późniejsze prognozy mówią nawet o minusowych temperaturach.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze