WTR na pole position do 24h Daytona

Ekipa Wayne Taylor Racing #10 z Rickim Taylorem, Filipe Albuquerque, Willem Stevensem i Alexandrem Rossim, staną na pierwszym polu startowym podczas wyścigu 24 godziny Daytona. Taylor i Albuquerque zapewnili swojej załodze pole position w 100-minutowym wyścigu kwalifikacyjnym, pokonując rywali z JDC Miller Motorsports czy Action Express Racing #48.

Do samego końca losy pole positon do 24h Daytona były niepewne. Ostatecznie to Ricky Taylor obronił swoje pierwsze miejsce, przed heroicznym atakiem Richarda Westbrooka w pierwszym zakręcie. Kierowca JDC Miller Motorsports #5 uderzył w lewy tył prototypu #10 i stracił panowanie nad Cadillackiem DPi. Mimo to 46-latek z Chelmsford utrzymał drugą pozycję. Trzeci był Kamui Kobayashi z Action Express Racing #48.

W klasie LMP2 obyło się bez niespodzianek – PR1/Mathiasen Motorsports zajął dwa pierwsze miejsca i pierwszy rząd należeć będzie do ekipy z Florydy. W drugim rzędzie zobaczymy kierowców G-Drive Racing #68, a także High Class Racing #20, czyli byłą ekipę Roberta Kubicy.

Większym zaskoczeniem jest dobry występ Andretti Autosport #36, które o ponad minutę wyprzedził drugi prototyp LMP3. Obok Jaretta Andrettiego, Josha Burdona, Gabbiego Chavesa i Ramusa Lindha, stanie zespół Muehlner Motorsports #6.

W pierwszym rzędzie w klasie GTD Pro stanie Lamborghini ekipy TR3 Racing #63 i Porsche zespołu WeatherTech Racing #79. Alessio Picariellio z #79 dzielnie walczył o utrzymanie auta na pierwszym miejscu, ale to Mirko Bortolotti okazał się najlepszym kierowcą w GTD Pro. Za Bortolottim i Picariellim, staną kierowcy Pfaff Motorsports #9 i WeatherTech Racing #97.

Choć w klasie GTD, Mercedes przez cały weekend Roar Before The 24, był dominatorem, to teraz wcale tak nie musiało być. Winward Racing #57 z Lucasem Auerem, przez cały wyścig trzymali za sobą Paula Holtona z Crucial Motorsports #59. Amerykanin, który jedzie McLarenem 720S GT3, stracił do Auera, nieco ponad 0,5 sekundy.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:35. Inaczej niż w poprzednich latach, darmowa transmisja nie będzie już dostępna. Wyłączne prawa do transmisji nabyła bowiem platforma Viaplay.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze