WTR na pole position do 24h Daytona

Ekipa Wayne Taylor Racing #10 z Rickim Taylorem, Filipe Albuquerque, Willem Stevensem i Alexandrem Rossim, staną na pierwszym polu startowym podczas wyścigu 24 godziny Daytona. Taylor i Albuquerque zapewnili swojej załodze pole position w 100-minutowym wyścigu kwalifikacyjnym, pokonując rywali z JDC Miller Motorsports czy Action Express Racing #48.

Do samego końca losy pole positon do 24h Daytona były niepewne. Ostatecznie to Ricky Taylor obronił swoje pierwsze miejsce, przed heroicznym atakiem Richarda Westbrooka w pierwszym zakręcie. Kierowca JDC Miller Motorsports #5 uderzył w lewy tył prototypu #10 i stracił panowanie nad Cadillackiem DPi. Mimo to 46-latek z Chelmsford utrzymał drugą pozycję. Trzeci był Kamui Kobayashi z Action Express Racing #48.

W klasie LMP2 obyło się bez niespodzianek – PR1/Mathiasen Motorsports zajął dwa pierwsze miejsca i pierwszy rząd należeć będzie do ekipy z Florydy. W drugim rzędzie zobaczymy kierowców G-Drive Racing #68, a także High Class Racing #20, czyli byłą ekipę Roberta Kubicy.

Większym zaskoczeniem jest dobry występ Andretti Autosport #36, które o ponad minutę wyprzedził drugi prototyp LMP3. Obok Jaretta Andrettiego, Josha Burdona, Gabbiego Chavesa i Ramusa Lindha, stanie zespół Muehlner Motorsports #6.

W pierwszym rzędzie w klasie GTD Pro stanie Lamborghini ekipy TR3 Racing #63 i Porsche zespołu WeatherTech Racing #79. Alessio Picariellio z #79 dzielnie walczył o utrzymanie auta na pierwszym miejscu, ale to Mirko Bortolotti okazał się najlepszym kierowcą w GTD Pro. Za Bortolottim i Picariellim, staną kierowcy Pfaff Motorsports #9 i WeatherTech Racing #97.

Choć w klasie GTD, Mercedes przez cały weekend Roar Before The 24, był dominatorem, to teraz wcale tak nie musiało być. Winward Racing #57 z Lucasem Auerem, przez cały wyścig trzymali za sobą Paula Holtona z Crucial Motorsports #59. Amerykanin, który jedzie McLarenem 720S GT3, stracił do Auera, nieco ponad 0,5 sekundy.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:35. Inaczej niż w poprzednich latach, darmowa transmisja nie będzie już dostępna. Wyłączne prawa do transmisji nabyła bowiem platforma Viaplay.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze