Risi Competizione wraca na 24h Daytona

Założyciel ekipy Risi Competizione, Giuseppe Risi, ogłosił w Teksasie, że jego zespół będzie kolejnym, który chce rywalizować w nowej klasie GTD Pro podczas wyścigu 24h Daytona. Tak jak zawsze, Risi Competizione wystawiać będzie Ferrari.

To już 22. start amerykańskiej ekipy w 24h Daytona. Risi Competizione startuje od 1998 roku, z czego raz wygrali w 2002 roku, startując we współpracy z Rand Racing. Wtedy to ekipa z numerem 8, w składzie Anthony Lazzaro, Bill Rand, Terry Borcheller czy Ralf Kellends wygrali nieistniejącą już klasę SRP II.

Ostatni raz zespół Risi Competizione wygrało w 2019 roku i był to wyścig na torze Road Atlanta, podczas corocznych zawodów Petit Le Mans. Wówczas Alessandro Pier Guidi, James Calado i Daniel Serra pojechali w tym wyścigu.

Właśnie wspomniana wyżej trójka, ma pojechać w wyścigu 24-godzinnym Daytona. Poza Włochem, Brytyjczykiem i Brazylijczykiem, ma dołączyć inny Włoch, Davide Rigon.

Dla Jamesa Calado to 7. start w 24h Daytona, z czego 6 razy startował właśnie w ekipie Risi Competizine. Kierowcą, który jako jedyny zwyciężył w Daytona był Alessandro Pier Guidi, a dokładnie w 2014 roku. Wtedy startował on w ekipie Level 555 Motorsports, a startowali wówczas Ferrari 458 Italia GT3.

Dla Daniela Serry to dopiero drugi start we włosko-amerykańskiej ekipie na „świątyni prędkości”. Davide Rigon 7. raz pojedzie w Risi Competizione.

Nie wiadomo czy ekipa z Texasu pojedzie w całym sezonie IMSA, choć w oświadczeniu zespołu można przeczytać, że „jest ta opcja rozważana”.

Źródło: risicompetizione.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1