BMW Team RLL ogłosiło skład kierowców na 24h Daytona

Fabryczny zespół BMW – Rahal Letterman Lanigan Racing – przedstawił ośmiu kierowców, którzy poprowadzą nowe BMW M4 GT3 podczas debiutu w IMSA SportsCar Championship.

Kierowcami ekipy RLL są fabryczni zawodnicy BMW. W samochodzie #25 pojadą Connor De Phillippi, John Edwards, Augusto Farfus oraz Jesse Krohn. Z kolei w drugim BMW wystartują Philipp Eng, Sheldon van der Linde, Marco Wittman i Nick Yelloly.

Yelloly i van der Linde mają przed sobą pierwszy występ w 24h Daytona. Pięciu zespołowych kolegów założyła z kolei już zwycięskie Rolexy – Edwards i Krohn zwyciężyli w 2020 roku, z kolei de Phillippi i Philipp Eng wygrali rok wcześniej. Farfus był najlepszy dwukrotnie – w 2019 i w 2020 roku.

Mike Krack, były już szef BMW M Motorsport, tak komentował nowy nadchodzący sezon IMSA: „Nie minęły dwa miesiące od pożegnania BMW M8 GTE w Petit Le Mans, a już jesteśmy w krytycznej fazie przygotowania pierwszego ważnego startu dla BMW M4 GT3 w serii IMSA. Z naszymi kierowcami, którzy będą walczyć w dwóch samochodach BMW Team RLL, postawiliśmy na szybkość i doświadczenie […]. Prawie wszyscy nasi fabryczni kierowcy startowali w 24-godzinnym wyścigu Daytona i będą wspólnie pracować nad znalezieniem perfekcyjnego ustawienia dla BMW M4 GT3, podczas Roar before the 24. Jestem przekonany, że będziemy bardzo dobrze przygotowani do premierowego startu w GTD Pro”.

Mike Krack, obecny szef Astona Martina w Formule 1, nie mógł się doczekać też startu ekipy Turner Motorsports w klasie GTD.

Źródło: bmw-motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze