Kolejny Mercedes-AMG w GTD Pro

Do 12 wzrosła liczba zgłoszeń w klasie GT Daytona Pro wzrosła ilość ekip w serii IMSA. To kolejne zgłoszenie wystawione przez zespół WeatherTech Racing, we współpracy z Proton Competition.

Do nowego auta zgłoszonych zostało trzech kierowców – Dirk Müller, Patrick Assenheimer oraz Austin Cindric. 46-letni Müller to legenda wyścigów długodystansowych. W IMSA jeździł ostatni raz w 2019 roku, kiedy to jeszcze istniał program Forda w kategorii GT Le Mans. Niemiec wcześniej jeździł w programie GT, kiedy to BMW wystawiało Z4 GTE.

Patrick Assenheimer to drugi Niemiec w tym zespole. 29-latek z Heilbronn będzie debiutował na amerykańskich torach. Dwa lata temu Assenheimer był mistrzem w kategorii SP9 Pro, podczas serii wyścigów dawnego VLN.

Ostatnim kierowcą zasiadającym w nowym aucie będzie wice-mistrz z zeszłego serii NASCAR Xfinity Series. Austin Cindric ma 23 lata i pochodzi z Columbus w stanie Ohio. W porównaniu do poprzednika, to Austin ma swoją przygodę z IMSA rozpoczął w 2019. Wówczas Austin wyjechał na to w Lexusie RC F.

Ekipa WeatherTech Racing wystawiać będzie Mecedesa-AMG GT3 Evo. Pojadą z numerem 15.

Źródło: weathertechracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league