Kolejny Mercedes-AMG w GTD Pro

Do 12 wzrosła liczba zgłoszeń w klasie GT Daytona Pro wzrosła ilość ekip w serii IMSA. To kolejne zgłoszenie wystawione przez zespół WeatherTech Racing, we współpracy z Proton Competition.

Do nowego auta zgłoszonych zostało trzech kierowców – Dirk Müller, Patrick Assenheimer oraz Austin Cindric. 46-letni Müller to legenda wyścigów długodystansowych. W IMSA jeździł ostatni raz w 2019 roku, kiedy to jeszcze istniał program Forda w kategorii GT Le Mans. Niemiec wcześniej jeździł w programie GT, kiedy to BMW wystawiało Z4 GTE.

Patrick Assenheimer to drugi Niemiec w tym zespole. 29-latek z Heilbronn będzie debiutował na amerykańskich torach. Dwa lata temu Assenheimer był mistrzem w kategorii SP9 Pro, podczas serii wyścigów dawnego VLN.

Ostatnim kierowcą zasiadającym w nowym aucie będzie wice-mistrz z zeszłego serii NASCAR Xfinity Series. Austin Cindric ma 23 lata i pochodzi z Columbus w stanie Ohio. W porównaniu do poprzednika, to Austin ma swoją przygodę z IMSA rozpoczął w 2019. Wówczas Austin wyjechał na to w Lexusie RC F.

Ekipa WeatherTech Racing wystawiać będzie Mecedesa-AMG GT3 Evo. Pojadą z numerem 15.

Źródło: weathertechracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze