Tower Motorsport powróci do IMSA w kategorii LMP2

Zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu Motul Petit Le Mans oraz zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, powrócą w ciekawym składzie do serii IMSA. Tower Motorsport wciąż będzie miało wsparcie techniczne od Starworks Motorsports.

Tym razem nie znalazło się miejsce dla Francuza, Gabriela Aubrego w ekipie Tower Motorsport #8. Zamiast niego, w całym sezonie IMSA pojedzie Szwajcar, Louis Deltraz. Były partner Roberta Kubicy z WRT Team, z zeszłego roku, będzie jeździł w parze z kierowcą kategorii brązowej, Johnem Farano.

Innym kierowcą jadącym w 24h Daytona, który jeździł z Robertem Kubicą w zeszłym roku jest Ferdinand Habsburg. Austriak ma tak, jak rok temu pojechać w 24-godzinnym klasyku na Daytona International Speedway.

Były kierowca DTM i zwycięzca 24h Le Mans z zeszłego roku pojawił się na torze Daytona, właśnie ze wspomnianym Robertem Kubicą. Obaj mieli pojechać w ekipie High Class Racing, jednak wczesny defekt auta, sprawił, że ani Polak, ani Austriak, nie pojawili się podczas rywalizacji 24-godzinnej.

Poza Farano, Deltrazem oraz Habsburgiem, w wyścigach długodystansowych ma pojawić się Rui Andrade – kierowca z Angoli. 22-latek będzie debiutować na torach Ameryki Północnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league