BMW kontynuuje współpracę z Rahal Letterman Laningan Racing

Bawarski koncern BMW, który od kilkunastu lat jest nieprzerwanie związany z serią IMSA, zapowiedział przed wyścigiem Petit Le Mans, że współpraca z Rahal Letterman Laningan Racing zostanie przedłużona o kolejne lata. Mało tego BMW zapowiedziało, że poza wystawianiem dwóch aut w kategorii GT Daytona Pro, to od 2023 roku, zobaczymy też dwa prototypy LMDh, właśnie niemieckiej marki.

Bobby Rahal nie ukrywał, że to było jego wielkim celem, żeby BMW, jak i zespół, mógł startować w nie tylko klasie GTD Pro, ale i LMDh: „Dla mnie personalnie, jak i zawodowo, to jest spełnienie marzeń. Teraz będziemy się ścigać nowym samochodem, jakim jest BMW M4 GT3, a potem zrobić krok naprzód, z BMW Team RLL, aby ścigać się po zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w klasie LMDh”.

Rahal Letterman Laningan Racing i BMW zaczęli współpracę w 2009 roku, a więc 12 lat temu. Wcześniej BMW i zespół RLL wystawiało 2 auta w kategorii GTLM, która w zeszłą sobotę przeszła do historii, jako ostatni wyścig aut GTE. BMW wystawiało masywną M8 GTE, która wygrała m.in. wyścigi 24h Daytona w 2019 i 2020 roku.

Mike Krack, prezes BMW M Motorsport powiedział: „W tym czasie wszyscy dobrze poznaliśmy serię IMSA i wspólnie świętowaliśmy sukces. Z naszej perspektywy ściganie się w najwyższej kategorii i walka o zwycięstwa od 2023 roku to logiczny kolejny krok”.

Źródło: imsa.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league