Zapowiedź wyścigu Road America

W nadchodzący weekend 35 ekip pojadą na najdłuższym torze w serii IMSA. Wyścig na Road America odbędzie się w tę niedzielę, a za to w sobotę zobaczymy zmagania w kwalifikacjach 35 załóg.

Road America to tor położony w Elkhart Lake, w stanie Winsconsin. Choć liczba ludności w tej wsi wynosi nieco ponad 1100 mieszkańców, to jest doskonale ona znana właśnie z powodu położonego na południu od centrum toru wyścigowego. Liczący 4 mile tor wyścigowy (ok. 6,5 km) ma 14 zakrętów – 10 w prawo, 4 w lewo. Na Road America pojawi się ponownie, aż 5 kategorii. W zeszłym roku wygrał zespół Team Penske #7 z Helio Castronevesem i Rickim Taylorem.

Choć w tym roku zespołu Team Penske nie ma, to wciąż prototyp Acura jest w obiegu. Drugie miejsce na Road America w zeszłym roku zajął zespół Wayne Taylor Racing #10, który w tym roku korzysta z usług prototypu Acury ARX-05 DPi.

Poza prototypami DPi, pojadą też 4 inne klasy: LMP2, LMP3, GTLM i GTD. Choć w najszybszych klasach nie ma nowych zgłoszeń, to w LMP3 mamy dwa nowe zespoły. Pierwszy z nich to Jr III Racing #30, zaś drugi to Wulver Racing #61. W tym pierwszym zespole pojedzie dwóch amerykanów: Terry Olson i Mike Skeen, zaś w drugim mamy duet estońsko-amerykański: Tonis Kasemets i Augie Pabst. Dla 47-letniego Tonisa to powrót do serii IMSA po blisko 7 latach.

Nowe zgłoszenie mamy także w klasie GTD. Gilbert/Korthoff Motorsports #32 będzie wystawiać Mercedesa-AMG GT3 z dwójką Guy Cosmo i Shane Lewis. Dla 44-letniego Guya to będzie pierwszy start od 2020 roku, kiedy to w ekipie Performance Tech Motorsports #38 stanął na najniższym stopniu podium w klasie LMP2. Z kolei 53-letni Lewis, mieszkaniec Lancaster w stanie California będzie debiutował w IMSA, choć jego dorobek już jest pokaźny. Amerykanin był pierwszy w klasyfikacji m.in. w serii 24h Series Continents Championship w klasie GT3-AM w 2020 roku.

Po pół roku wrócił również zespół NTE Sport #42. Ekipa ze Stanów Zjednoczonych będzie wystawiała swoich rodzimych kierowców jak Don Yount czy JR Hildebrand.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 20:35 w niedzielę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze