IMSA zrezygnuje z klasy GT Le Mans

Amerykańska seria wyścigów długodystansowych IMSA poinformowała o zlikwidowaniu klasy dla samochodów w specyfikacji GTE wraz z końcem sezonu 2021. Jej miejsce zajmie nowa profesjonalna klasa GTD Pro dla samochodów GT3.

Do zeszłego roku w klasie GT Le Mans rywalizowały przynajmniej trzy zespoły fabryczne. Na początku czerwca decyzję o wycofaniu się z IMSA ogłosiło jednak Porsche, natomiast BMW ograniczyło tegoroczny program tylko do czterech rund zaliczanych do Endurance Cup. W pełnym sezonie pozostawia to jedynie dwa samochody Corvette oraz pojedyncze Porsche prywatnej ekipy WeatherTech Racing.

W związku z zaistniałą sytuacją, IMSA postanowiła całkowicie zrezygnować z pojazdów GTE, a zamiast tego dopuścić zespoły fabryczne i w pełni profesjonalne załogi do kategorii GT3, w ramach nowej klasy GTD Pro.

„Mistrzostwa IMSA SportsCar Championship były od dawna znane z obecności najlepszych producentów, zespołów i kierowców oraz ekscytującego i konkurencyjnego ścigania w ramach klasy GT Le Mans” – powiedział prezydent IMSA John Doonan. „Wierzymy, że wprowadzenie klasy GTD Pro zapewnia najlepszą opcję dla producentów i zespołów do kontynuowania tej tradycji. Spodziewamy się znaczącego zaangażowania producentów od momentu, gdy klasa zostanie zainaugurowana podczas przyszłorocznego wyścigu 24h Daytona”.

Źródło: imsa.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze