Robert Kubica wystartuje w 24h Daytona

Byli kierowcy DTM Robert Kubica i Ferdinand Habsburg dołączyli do zespołu High Class Racing na styczniowy wyścig 24 godziny Daytona. Skład duńskiej ekipy uzupełnią znani z Europejskiej Serii Le Mans Anders Fjordbach i Dennis Andersen.

Zespół High Class Racing będzie rywalizować w kategorii LMP2. Dla Kubicy będzie to debiut w wyścigach prototypów, nie licząc testów w pojazdach ByKolles i SMP Racing. Habsburg ma już z kolei za sobą start w 24h Daytona za kierownicą prototypu LMP2 w 2018 roku.

„24h Daytona to jak dotąd wierzchołek mojej kariery” – powiedział Austriak. „To był mój pierwszy 24-godzinny wyścig i zahipnotyzował mnie jak nic, czego wcześniej doświadczyłem. Nie mogę się doczekać powrotu z większym doświadczeniem i dojrzałością, które nabyłem przez ostatnie lata w DTM oraz 24h Spa”.

Dla Fjordbacha i Andersena będą to przygotowania do pełnego sezonu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC, gdzie dołączy do nich doświadczony Jan Magnussen. Wyścig 24h Daytona odbędzie się w weekend 29-31 stycznia.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league