Alegra Motorsports powróci do IMSA

Dwukrotni zwycięzcy 24h Daytona, w zeszły weekend zapowiedzieli powrót do mistrzostw IMSA w 2021 roku. Ekipa zamiast Porsche, będzie jednak używać Mercedesa-AMG GT3.

Ekipa z Florydy zapowiedziała, że "być może" będzie wystawiony drugi samochód w przyszłym roku. Póki co, Amerykańska ekipa ma wystawić jeden samochód Mercedesa podczas 24-godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway. Skład nie jest jeszcze znany, a prawdopodobnie poznamy go pod koniec wyścigowego kalendarza w 2021 roku.

„Wszyscy w Alegra Motorsports po raz pierwszy zwróciliśmy uwagę na Mercedesa-AMG GT3, kiedy to ścigaliśmy się w 2017 roku podczas 24h Daytona” – powiedział Carlos de Quesada, szef zespołu Alegra Motorsports. „Był to imponujący debiut Mercedesa, a cały wysiłek zespołu Mercedes-AMG Motorsports Customer Racing pokazał, jak doskonale jest obsługiwany ten program. Rok 2020, jeszcze przed pandemią COVID-19 spędziliśmy na ocenie [tego programu] i nie możemy się doczekać powrotu do rywalizacji z Mercedesem-AMG”.

Źródło: alegramotorsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league