Felipe Nasr z pozytywnym wynikiem testu COVID-19

Były kierowca Formuły 1 Felipe Nasr nie będzie mógł wystartować w sprinterskim wyścigu IMSA na torze Daytona, po tym jak otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. 27-latka zastąpi w zespole Action Express Gabby Chaves, który reprezentował ekipę już wcześniej, podczas wyścigów długodystansowych.

„Wszyscy w Action Express byli zszokowani, gdy usłyszeliśmy, że nasz przyjaciel i kolega z zespołu, Felipe Nasr, w czwartek uzyskał wynik pozytywny na COVID-19” – skomentował szef zespołu #31 Gary Nelson. „Z pewnością będzie nam go brakować podczas sobotniego wyścigu na Daytona”.

„Co najważniejsze, [Nasr] jest świetnym przyjacielem i wiemy, że będzie ciężko walczył, aby pokonać wirusa w taki sam sposób, w jaki walczy o trofea na torach. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Felipe nie był na torze i nie będzie miał kontaktu z innymi”.

„Szybko podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu Gabby’ego Chavesa, który zna zespół w partnerstwie z Pipo Deranim. Przygotujemy Felipe, aby był on gotowy na Sebring za 15 dni”.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league