GRT kończy współpracę z GEAR Racing

Zespół GEAR Racing, wystawiający kobiecą załogę w mistrzostwach IMSA, może opuścić dwie nadchodzące rundy, po tym jak odpowiedzialna za samochód Lamborghini ekipa Grasser Racing wypowiedziała współpracę.

W tegorocznym wyścigu 24h Daytona, w pełni żeńska załoga w składzie Katherine Legge, Christina Nielsen, Rahel Frey i Tatiana Calderón, zakończyła zmagania na 16. pozycji w klasie GT Daytona. Przyczyna rozłamu jest nieznana, jednak przedstawiciel GEAR Racing zapowiedział, że ekipa wróci do wyścigów IMSA jeszcze w tym roku.

„My w GEAR poświęcamy się dalej wysiłkom w IMSA z programem obejmującym tylko kobiety. W tej chwili badamy wszystkie opcje i określamy najlepszą ścieżkę rozwoju programu” – czytamy w oświadczeniu.

Poza występami w IMSA, zespół Marka Ruggieriego planuje start w tegorocznym wyścigu 24h Le Mans, gdzie ma pojawić się z samochodem Ferrari.

GRT, będący właścicielem używanego przez GEAR Lamborghini, ma zamiar dalej wystawiać je w IMSA, po znalezieniu nowego zleceniodawcy. Zespół obsługuje także drugi samochód ekipy Magnus Racing, prowadzony przez Johna Pottera i Andy’ego Lally’ego.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league