Pfaff Motorsports ogłasza plany na sezon 2020

Ekipa z siedzibą w Toronto ogłosiła we wtorek skład kierowców na nadchodzący rok, oraz ich nowego tytularnego sponsora.

W zeszłym sezonie, Pfaff Motorsports wystawiająca charakterystyczne czerwone Porsche w czarną kratę zakończyła zmagania serii IMSA na 3. miejscu w kategorii GT Daytona. Kierowcą pozostał Zacharie Robichon, triumfator inauguracyjnego pucharu sprinterskiego. Kanadyjczyk wygrał dwa wyścigi na torach Lime Rock Park oraz Road America.

Pełny sezon Robichon pojedzie z 23-letnim Norwegiem Dennisem Olsenem. Dla kierowcy z Valer to nie jest debiut w tym samochodzie, wygrał nim albowiem wyścig w Lime Rock, współdzieląc swoje obowiązki z Robichonem. Dodatkowo Dennis Olsen wygrał 12-godzinny klasyk na torze Bathurst także jadąc w Porsche 911 GT3.

Kanadyjsko-norweski duet będzie wspierał podczas rund NAEC Lars Kern, kierowca z Niemiec, który ma na koncie najwięcej pokonanych okrążeń w samochodach seryjnych na torze Nürburgring. Na wyścig 24-godzinny Daytona dołączy Patrick Pilet.

Steve Bortolotti, menadżer zespołu Pfaff Motorsports ogłosił również sponsora głównego. Pozostała nim francuska firma Motul. Prawdopodobnie umowa sponsorka jest wieloletnia. Nie krył również zadowolenia z powodu jego kierowców: „Wspaniale jest mieć Zacha z powrotem na drugi sezon, a ponieważ Dennis ścigał się z nami zeszłym roku wygrywając na torze Lime Rock, to wiemy już, że doskonale pasuje do naszego zespołu. W naszym drugim roku w IMSA będziemy bazowali z naszych doświadczeń zdobytych podczas debiutanckiego sezonu, będziemy wykorzystywać je przez cały sezon i będziemy też dążyli do pierwszego mistrzostwa”.

Źródło: pfaffauto.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league