The Heart of Racing powraca do IMSA

Po trzech latach przerwy, zespół The Heart of Racing powróci do wyścigów IMSA. Ekipa z Seattle wystawi nowego Astona Martina Vantage GT3 w klasie GT Daytona. Pełny skład kierowców zostanie ogłoszony przy okazji styczniowych testów przed wyścigiem 24h Daytona.

Inaczej niż w latach 2014-2016, gdy samochód w barwach The Heart of Racing był wystawiany przez wynajęty zespół Alex Job Racing, ekipa zatrudni własny personel, który będzie wspierany przez specjalistów z Aston Martin Racing. Za nowy wygląd organizacji odpowiada były kierowca HoR Ian James, który połączył siły z Gabem Newellem i Yahnem Bernierem.

„Sezon 2020 przynosi wiele ekscytujących nowości” – powiedział James. „Utworzenie nowego zespołu i połączenie sił z marką Aston Martin to niesamowita okazja. Samochód był konkurencyjny na całym świecie w 2019 roku i cieszymy się, że możemy współpracować z Aston Martin Racing”.

Zespół będzie kontynuować współpracę z Team Seattle w ramach akcji charytatywnej «Racing for Children». Od 1997 roku organizacja zebrała ponad sześć milionów dolarów na rzecz oddziału chorób serca szpitala dziecięcego w największym mieście stanu Waszyngton.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league