Briscoe dołącza do czołowego zespołu IMSA

Były mistrzowski zespół IMSA Championship Wayne Taylor Racing ogłosił swój skład na sezon 2020. Do Rengera van der Zande dołączy przechodzący z zakończonego programu Forda Ryan Briscoe. Na wyścigi długodystansowe dołączą do nich Kamui Kobayashi i Scott Dixon.

„Jestem bardzo zadowolony, że kontynuuję przygodę z zespołem” – powiedział van der Zande, dla którego będzie to trzeci sezon w Cadillacu #10. „Myślę, że zbudowaliśmy dobre relacje przez te dwa sezony i trzeci rok z rzędu, będę się ścigał dla tego samego zespołu, co jest fantastyczne pod względem ciągłości”.

Briscoe znalazł zatrudnienie w czołowym zespole Daytona Prototype international po zakończeniu fabrycznego programu startów Forda w GT Le Mans. 38-letni Australijczyk 8-krotnie wygrywał wyścigi w IMSA, 18 razy stawał na podium, oraz był triumfatorem w 2018 roku w wyścigu 24h Daytona w kategorii GTLM. Dla Briscoe to nie jest pierwsze spotkanie z ekipą Wayne Taylor Racing. Startował 5-krotnie w 2006, 2011 i 2012, w chociażby wyścigu 24-godzinnym na torze Daytona.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do WTR” – komentuje kierowca z Sydney. „Zawsze miałem dużo szacunku dla tej ekipy. To jedna z najbardziej utytułowanych i najbardziej zaangażowanych zespołów w mistrzostwach IMSA. Dla mnie honorem jest, że zostałem jednym z pełnoetatowych kierowców. Cadillac DPi to fantastyczna maszyna i nie mogę się doczekać, aż nim się przejadę”.

Scott Dixon, to 39-letni weteran wyścigów IndyCar. Kierowca z Nowej Zelandii spędził 18 sezonów w ekipie Chip Ganassi Racing, zdobywając 5 tytułów mistrza tej serii. Scott to także były kierowca Forda GT, startując przez 4 lata w 12 wyścigach. Był także jednym z kierowców triumfujących w 2018 roku w 24h Daytona. Pierwszy raz Nowozelandczyk triumfował w 24-godzinnym klasyku w 2006 roku z Danem Wheldonem i Caseyem Mearsem. Drugie zwycięstwo przypadło w 2015 roku z Tonym Kanaanem, Kylem Larsonem i Jamie McMurrym.

Japończyk Kamui Kobayashi został ogłoszony najwcześniej w zespole Wayne'a Taylora i będzie on bronił zwycięstwa z tego roku. Wówczas były kierowca Formuły 1 w ekipach Saubera i Caterhama jechał w składzie z Rengerem van der Zande, Jordanem Taylorem oraz 2-krotnym mistrzem świata Fernando Alonso. Aktualnie jest on nadal członkiem zespołu Toyota Gazoo Racing LMP1 w World Endurance Championship.

Ekipa WTR #10 są mistrzami serii IMSA z roku 2017 w kategorii Prototypów, wtedy też wygrali Rolex 24 at Daytona. Na torze Daytona International Raceway triumfowali jeszcze w tym roku. Wystawiają oni od trzech sezonów prototyp Cadillaca DPi.

Źródło: waynetaylorracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league