Dwa nowe zespoły w kategorii LMP2 w IMSA

W sezonie 2019 w klasie LMP2 w IMSA mieliśmy tylko dwa samochody na całe mistrzostwa, poza pierwszym wyścigiem na Daytona International Speedway, podczas 24-godzinnego wyścigu gdzie mieliśmy cztery ekipy. W przyszłym roku poza zespołami Performace Tech Motorsports i PR1 Mathiasen Motorsports dołączą Dragonspeed oraz Era Motorsport.

Era Motorsport to ekipa ulokowana w miejscowości Indianapolis, prowadzona przez byłego kierowcę IMSA i Grand-Am – Kyle'a Tilleya. Wystawiać oni będą ORECA 07 Gibson, a wsparcie techniczne będą mieli zapewnione przez DragonSpeeda.

Wspomniany DragonSpeed także będzie wystawiać samochód LMP2 w IMSA. Ich planem będzie start w całym sezonie, poza zapowiedzianą obroną tytułu z wyścigu Rolex 24 at Daytona w kategorii LMP2. Wtedy amerykański zespół wygrał w składzie Ryan Cullan, Roberto Gonzalez, Pastor Maldonado i Sebastian Saavedra. DragonSpeed wystawiało również drugie auto jednak nie ukończyło zmagań przez problemy z prototypem.

Dodatkowo do dwóch pojazdów ORECA Performence Mech i PR1 Motorsports dołączy nie tylko DragonSpeed oraz Era Motorsport, ale i prototyp Riley Mk30 Gibson z zespołu Rick Ware Racing. Rundy IMSA w klasie LMP2 będą okrojone do 6 punktowanych wyścigów.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league