Doonan nowym prezydentem IMSA

Amerykańska federacja IMSA wybrała nowego prezydenta. Na miejsce ustępującego Scotta Athertona wejdzie John Doonan. Jego pierwszy dzień pracy ma być w poniedziałek 21 października.

Nowy prezydent IMSA był wcześniej dyrektorem ds. sportów motorowych w Mazdzie, gdzie on zarządzał między innymi programami sportów motorowych Mazdy w USA i w Kanadzie. Doonan dołączył do Mazdy w 2003 roku i był on menadżerem ds. reklamy w regionie środkowo-zachodnim. W 2011 roku John Doonan awansował na stanowisko dyrektora ds. sportów motorowych w Mazdzie.

Amerykanin będąc w Mazdzie, wprowadził zespół Mazdę Team Joest do kategorii Daytona Prototype international w IMSA. Dodatkowo otworzył program «Mazda Road to 24», który zapewnia kierowcom rozwój od najniższych serii, do najwyższych serii w USA. Na samym początku października Mazda zaprezentowała nowy model Mazdy 3 TCR, który ma on konkurować w IMSA SportsCar Challenge, w kategorii TCR.

„To niepowtarzalna okazja i moje marzenie by uczestniczyć w wyścigach IMSA odkąd byłem małym chłopcem” – mówił Doonan. „Jestem naprawdę zaszczycony możliwością dołączenia do zespołu IMSA i nie mogę się doczekać, aby wywrzeć pozytywny wpływ na naszą serię, partnerów oraz na naszą branżę”.

51. sezon IMSA rozpocznie się od testów Roar Before the 24, które mają się odbyć 3-5 stycznia.

Źródło: imsa.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league