Risi Competizione powraca na Petit Le Mans

Zespół Risi Competizione powróci do mistrzostw IMSA na finałowy wyścig sezonu Petit Le Mans na torze Road Atlanta. Za kierownicą Ferrari 488 GTE zasiądą zwycięzcy tegorocznego 24h Le Mans.

Amerykańska ekipa, która pojechała tylko w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona, zamelduje się na Road Atlanta z Brytyjczykiem Jamesem Calado, Włochem Alessandro Per Guidi i Brazylijczykiem Danielem Serrą. Ta sama trójka kierowców wygrała rywalizację podczas długodystansowego wyścigu na torze Le Mans. Wtedy Calado, Pier Guidi i Serra, wygrali swoją klasę GTE Pro w bliźniaczym Ferrari zespołu AF Corse.

Risi Competizione #62 to ekipa, która startowała także we Francuskim wyścigu, gdzie ostatecznie zakończyli zawody na pozycji 12 w kategorii GTE Pro. Wcześniej zespół ten otwierał sezon IMSA na torze Daytona International Speedway na drugim miejscu w swojej kategorii.

Ostatni raz ekipa z siedzibą w Houston, wygrała Motul Petit Le Mans w roku 2016 z Finem Tonim Villanderem, Włochem Giancarlo Fisichellą, oraz Jamesem Calado. Z tej trójki tylko Brytyjczyk pojedzie w Risi Competizione #62.

Szef zespołu Giuseppe Risi nie krył podekscytowania przed nadchodzącą 10-godzinną rywalizacją na torze Road Atlanta: „Petit Le Mans był dla mnie szczególnym wyścigiem dla mnie i dla zespołu, od pierwszego startu 22 lata temu. Po wygraniu inauguracyjnego wyścigu w 1998 roku i trzech triumfów tutaj, bardzo lubię to miejsce i ten wyścig”.

Daniel Serra to Brazylijski kierowca urodzony w Sao Paulo, w 1984 roku. Wygrywał w takich seriach jak Brazylijskie Stock Car w latach 2017-18, czy w 2010 triumfował w Brazylijskich mistrzostwach Endurance. Alessandro Pier Guidi, to z kolei Włoski mistrz 12 godzin Gulf w kategorii GT3 Pro, wygrywając w ekipie Kessel Racing wraz z Michałem Broniszewskim i Davide Rigon. James Calado to z najmłodszy kierowca z wymienionej trójki. 30-latek z Cropthorne jest mistrzem Azjatyckiej Serii Le Mans z tego roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league