Powell zadebiutuje w IMSA

Trzecia zawodniczka W Series oraz zwyciężczyni finałowego wyścigu tej serii na torze Brands Hatch dołączy do Katherine Legge w zespole Meyer Shank Racing #57. Brytyjka zadebiutuje na torze Virginia International Raceway.

Do tej pory w Acurze NSX GT3, oprócz doświadczonej 39-letniej Legge, zasiadały Dunka Christina Nielsen czy Brazylijka Bia Figueiredo. Obie zawodniczki mają różną ilość punktów ze względu na ilość występów w sezonie. Na wyścig w Alton pojedzie jednak 26-letnia Powell.

W tym samym momencie Christina Nielsen będzie się ścigała na torze Suzuka podczas 10-godzinnego wyścigu w ramach cyklu Intercontinental GT Challenge. 27-latka pojedzie w zespole Strakka Racing wystawiający Mercedesa-AMG GT3.

„Jestem bardzo podekscytowana, że dołączam do Heinricher Racing i Meyer Shank Racing na następną rundę IMSA Weathertech SportsCar Championship.” – powiedziała Powell. „To bardzo znany i szanowany zespół. Nie mogę się doczekać aby poprowadzić Acurę NSX GT3. To mój pierwszy start w Stanach Zjednoczonych i dopiero drugi wyścig długodystansowy w mojej karierze, więc jestem bardzo chętna na zdobycie doświadczenia na Virginia International Raceway”.

Obecnie Legge i zespół MSR #57 zajmują 9. miejsce w serii GT Daytona, z kolei na 10. lokacie są w klasyfikacji Sprint Cup. Na tę chwilę Powell ma pojechać tylko na torze Virginia International Raceway.

Źródło: michaelshankracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league