Na torze Watkins Glen odbyły się kwalifikacje do niedzielnego 6-godzinnego wyścigu mistrzostw IMSA. W tym roku najlepsze wyniki uzyskiwały Mazda, Acura oraz Corvette.

Na początku wyjechały samochody GT Daytona. Najlepszym wynikiem popisał się Trent Hindman z zespołu Meyer Shank Racing #86, który czasem 1:44,978 pobił dotychczasowy rekord toru, należący do jego zmiennika Mario Farnbachera. Tuż za nim uplasował się drugi samochód MSR. Christina Nielsen w NSX GT3 #57 uzyskała czas 1:45,295, zaś na trzecim miejscu z wynikiem 1:45,506 zajął miejsce mistrz z 2017 roku serii Michelin Pilot Challenge Dillon Machavern z Turner Motorsport #96.

W kategorii GT Le Mans z dobrej strony zaprezentowały się marki ze Stanów Zjednoczonych. Z pole position wystartuje jutro Corvette Racing #3 z Antonio Garcią na czele. Hiszpan pojechał kółko na Watkins Glen w 1:40,799 i pokonał on m.in. Richarda Westbrooka z Forda #67 oraz Tommego Millera w drugim samochodzie Corvette. Mało brakowało, a na trzecie miejsce uplasowałby się drugi z Fordów, jednakże sędziowie dopatrzyli się wyjazdu poza tor i ostatecznie auto #66 ukończyło rywalizację na 5. miejscu, tuż za Johnem Edwardsem z BMW #24. Słabe rezultaty uzyskały dwa samochody Porsche. Lider klasyfikacji generalnej w swojej kategorii był na ostatnim miejscu.

W klasie LMP2, swoje cenne zwycięstwo uzyskał Gabriel Aubry w PR1 Mathiasen Motorsport #52, który z czasem 1:31,735 wyprzedził jedynego rywala w swojej kategorii.

W klasie DPi Brytyjczyk Oliver Jarvis pobił kolejny rekord toru, który był ustanowiony podczas kwalifikacji przez Brazylijczyka Luisa Felipe Deraniego. Jarvis i jego Mazda RT24-P DPi uzyskali wynik 1:29,639, czyli o prawie 5 sekund lepiej poprawiony czas względem roku 2017. 35-latek z Burwell, był szybszy od m.in. Dane Camerona czy Ricky’ego Taylora z zespołu Acura Team Penske. Poniżej 1:30 pojechał jeszcze drugi kierowca Mazdy. Harry Tincknell stracił do swojego rodaka 0,344 sekundy. Najlepszym kierowcą Cadillaca okazał się Renger van der Zande w Wayne Taylor Racing #10, jednak jego strata do Japońskiej marki wynosiła ponad 1 sekundę. Najgorszy czas uzyskał Jonathan Bennett (1:33,134) w jedynym Nissanie zespołu Core autosport #54.

Wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:35.

Wyniki kwalifikacji

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race